• Гора Синячка
Гора Синячка

Маршрут на гору Синячка (1 400 м)

Дистанція та складність: 21 км, легкий
Час проходження: 8 годин, одноденний
Локація: Ґорґанський масив
17 квіт. 2018 31988

Похід на Синячку — ще один одноденний маршрут Карпатами на кшталт походів на гору Ягідну чи гору Хом’як: незначний набір висоти, розкішні краєвиди з вершини і чимало цікавого по дорозі.

Тут — одне з небагатьох карпатських місць, де можна побачити, як добувають нафту. Не уявляйте собі зазирання у шпарини високого забору чи фотографування через колючий дріт. Дорога. Туристична стежка. Поруч, просто так посеред гір стоїть вишка. За нею — ще одна, і далі видніються декілька. Всі працюють беззупину. У повітрі — відчутний запах нафти, а довкола жодного паркану, ба й навіть людини. Підходь, фотографуй, цікався процесом. На маршруті ще не раз вам можуть зустрітись як не свердловини, так труби, якими нафта тече десь у невідомому напрямку на переробку.

Похід на гору Синячку
Похід на гору Синячку

У межах Надвірнянського родовища, до якого входять довколишні території, таких свердловин — більше трьохсот.

Чи безпечно йти цим маршрутом, якщо тут отак відкрито проходить видобуток нафти? Так, безпечно. Правила поводження з вогнем біля таких місць, гадаємо, знайомі кожній свідомій людині. Не паліть поруч нафти — не буде нікому лиха. Чи потрібні дозволи, щоб пройти цією дорогою? Ні, не потрібні. Турист ви, грибник чи просто заблукали — почувайтеся вільно, за вами не спустять собак, і не кричатимуть: “Стій! Стрілятиму!”.

Ще цікаво глянути на місцеву геологічну пам’ятку — Білий Камінь, або як його частіше називають Пірс-Дору. Ці височенні скелі ямненського пісковика досягають ледь не 30 метрів, поруч завжди багато відпочиваючих та скелелазів — одним тут добре йде шашличок, іншим — тренування. Хоча така доступність скель до цивілізації дається в знаки: якби “шашличники” за собою прибирали, а невідомі художники не залишали свої автографи, на Білий Камінь хотілось би повернутись знову.

От чим тішить Синячка, так це кількістю ягід, які тут можна назбирати влітку: всі схили у малині та чорницях. Якщо ви любитель попоїсти натур-продукт, розраховуйте час: іноді він летить непомітно, коли хочеш зірвати одну стиглу ягідку, а за нею руки неодмінно тягнуться по ще одну і так, поки всі кущі не обідрете. Не бажаєте запізнитись на останню маршрутку додому? Не затримуйтесь на ягідних полях.

Нафтові качалки на маршруті на гору Синячка
Нафтові качалки на маршруті

Якщо не ладні півдня йти пішки, їдьте на авто! Нафтопромисел посприяв утворенню хорошої ґрунтової дороги, що йде хребтом — за сухої погоди тут навіть старенька “Таврія” проїде! Або ж беріть велосипед — складних ділянок немає, дорога добра, краєвиди прекрасні, їхати далеко до старту маршруту не знадобиться. Чим не ідеальний варіант для супер-легкої веломандрівки?

Вершина Синячки виглядає як типова ґорґанська: скрізь каміння, подекуди цілі глиби. порослі лишайником. Проте незначна висота (1 400 метрів н.р.м. — це “незначна висота”, повірте) зумовлює наявність дерев та чагарників: не сказати, що тут можна сховатись у затінку, проте “голою” маківка Синячки точно не виглядає.

Спуститись можна у Яремче і там завершити день біля водоспаду Пробій чи прогулянкою до більш тихого водограю Дівочі сльози.

Зверніть увагу: цей маршрут добре підійде для тривалого денного походу. І на слові тривалий варто зробити акцент. На перший погляд, маршрут легкий і серйозних перепадів висоти немає, проте подолати за день 21 км комусь може бути понад норми. Вирішили вкластись у добу? Чим раніше стартуєте, тим краще. І справа не тільки у перерозподілі власних сил, але і у зворотньому транспорті. Щоб пройти Синячку і спуститись у Яремче вам знадобиться добрих 8 годин, якщо йти середнім темпом і не зупинятись біля кожного камінчика. Аби хоч якось виїхати з Яремче до того ж Івано-Франківська після гір маєте бути на трасі не пізніше 19:30.

Маршрут на гору Синячка

Маршрут на гору Синячка через скелю «Білий камінь»

Вода на маршруті

Якщо не збираєтесь ночувати у цих краях, краще запастись водою на перехід і не шукати у лісі джерел. На людину вистачить і 0.5-0.7 літрів. В разі чого, джерело варто шукати на північному схилі сідловини перед г. Синячка. Тут же ж, до речі, непогане місце для облаштування табору.

Координати джерел:

  • 48.483268, 24.467903
  • 48.497215, 24.543919

Як дістатись:

Традиційний маршрут на Синячку починається в с. Дора, що поблизу Яремче. Тому дістатись пункту висадки буде неймовірно просто: у напрямок Яремче рейсові автобуси йдуть ледь чи не кожні 10-15 хвилин. Їхати від Івано-Франківська приблизно 1.5 години. Вартість проїзду складатиме десь 25 гривень (станом на липень 2015 року).

Розташування

Дора, Івано-Франківська область

48.480816, 24.473605

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км