• Солочин
Солочин

Солочин: шляхетний спокій мінерального курорту

Село Солочин до душі туристам, які прагнуть відпочити від шуму та гамору, помилуватися красою природи та підлікувати себе мінеральними водами.
17 квіт. 2018 37036

На Закарпатті безліч топонімів, пов’язаних з сіллю: Солотвино, Свалява, Солочин… Назва “Солочин” походить від слів “сіль” та “солончак”, себто солончаковий ґрунт, що зустрічається на території села. Солочин лежить між горами Тесаник та Крехая, на висоті 340 м, що за карпатськими уявленнями зовсім не високо, для порівняння: найнижчі оселі Верховини розташовані на висоті 620 м над рівнем моря.

Невелике закарпатське село прославили чисельні мінеральні джерела, що ними насичений місцевий ґрунт. Більшість з них розташована на початку села, але і при підніжжі Тесаника є цілюще сірко-водневе джерело. Корисної для здоров’я води можна набрати в урочищі Біласовиці — місцеве джерело називається “Вовків квас”. “Квас”, бо у Карпатах мінеральну воду називають “квасною”, а “Вовків”, тому що за часів Австро-Угорщини цим джерелом володів єврей Вовк. Під керівництвом пана Вовка воду розливали по пляшках та вивозили на продаж до Австрії.

Історія села не була простою. Перші поселення з’явились на цьому місці ще за бронзового віку, а в історичних довідках Солочин вперше згадується 1430 року. Національно-визвольна боротьба під проводом Ілони Зріні та Ференца II Ракоці торкнулась і села — серед повстанців, що боролись проти імперії Габсбургів, було чимало солочинців. Але оскільки визвольні змагання зазнали краху, Солочин разом з іншими закарпатськими землями потрапив під репресії з боку австрійського двору. Разом з іншими землями Солочин перейшов у власність до панів Шенборнів — лояльних короні аристократів, які володіли Закарпаттям майже 200 років.

Мінеральні джерела

Давайте з’ясуємо, які саме води є в Солочині, і кому вони можуть бути корисні.

“Лужанська-3” разом з “Лужанською-4” насичені кальцієм, йодом та фтором, вона стане у нагоді при хворобах органів травлення, діабеті та ураженнях щитовидної залози. “Лужанська-7” багата натрієм, бором, фтором. Її можна назвати посестрою лікувальних вод відомого європейського курорту Віші. “Лужанську-7” радять туристам, які скаржаться на стан органів дихання, нервової та серцевосудинної систем, а також на хронічні хвороби печінки.

Найвідомішою місцевою водою є “Поляна квасова”, що формується у найглибших надрах — на глибині 500 м вниз від поверхні землі. Через це на склад води не впливають жодні атмосферні чинники. “Поляна квасова” містить ортоборну кислоту, завдяки якій набуває яскраво вираженої антибактеріальної дії. Крім того, вона нормалізує обмін речовин, розчиняє сечовий пісок. Її можна порадити при таких хворобах, як гастрит, виразка, деоденіт.

Загалом в Солочині налічується 15 джерел. В селі існує бювет, де можна зручно покуштувати цілющої води, але не радимо ним обмежуватись. По-перше, прогуляйтесь до джерела “Вовків квас” — його треба шукати в 400 м від корпусів санаторію “Квітка”. Джерело являє собою непримітну споруду, наполовину вкопану в землю. Щоб випити корисної води, треба спустись у приміщення на кшталт напівпідвалу. Але попереджаємо: від цієї води можна сп’яніти. П’яніє не кожен турист — все залежить від особливостей обміну речовин, але якщо будете виходити з підвалу похитуючись, не дивуйтесь. Ще за 200 м від “Вовкова квасу” існує невеличке джерело, до якого також цікаво пройтись.

Ставай на лижі!

Солочин — не тільки село з мінеральними джерелами та санаторіями, але й гірськолижний курорт, який збирає спортсменів та аматорів з усієї країни та закордону. Взимку зручно поєднувати неквапний санаторний відпочинок з лижними розвагами. На курорті влаштовані 3 траси середньої складності, вони розташовані між горами Крехаєв та Тесаник — санаторії поруч, тож далеко йти не доведеться.

Загальна довжина солочинських трас — 1 000 м, ширина — 50 м. Перепад висот не перевищує 200 м , витяг підійме вас на висоту 860 м. До послуг туристів 1 бугельний витяг плюс 2 мультиліфти на 300 і 400 м. Траси підготовані ратраком.

Як дістатись?

Солочин лежить на відстані 8 км від Сваляви з її залізничною станцією, на магістралі, що поєднує Київ, Львів, Чоп. Тож найлегший спосіб дістатись курорту — сісти на поїзд до станції Свалява, а вже звідки їхати рейсовим автобусом або таксі.

Розташування

Солочин, Закарпатська область

48.6007095, 22.964546299999938

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км