• Східні Бескиди, фото Максим Вейзе
Східні Бескиди, фото Максим Вейзе

Східні Бескиди

Округлі невисокі гори з переважно пологими схилами, густо вкритими буковими та ялиновими лісами. Влітку Східні Бескиди – центр еко-туризму, а взимку – ідеальне місце для гірськолижного відпочинку. Особливість катання у цій частині гірського масиву – довгі траси (протяжність понад 5 км), розмаїття рельєфів та просторі полонини, що дозволяють кататись як новачкам, так і фрірайдерам.

Славське

Відомий гірськолижний курорт Славське потішить як досвідчених спортсменів, так і початківців, які ще тільки планують опанувати лижі чи сноуборд.

Славське розташоване на рівні 590 м над рівнем моря, поряд з цієї зимовою Меккою України на туристів чекають декілька визначних вершин. Найвищими з гір, що оточують Славське, є Довбушанка та Тростян. Схили гори Тростян придатні для катання навіть такої пори, коли на нижчих схилах тане сніг. Тут влаштовано 11 трас різного рівня складності, так що на тростянецьких схилах можуть насолоджуватись швидкістю не самі тільки лижні гуру, але й новачки. 6 трас, влаштованих на горі, пройшли міжнародну сертифікацію — вони придатні для професійних змагань. У Славському дійсно проходили і проходять чемпіонати зі слалому. Тут діють бугельні та крісельні витяги, а також зручний і безпечний бебі-бугель. На центральному схилі на фахівців чекає спортивна траса з обмеженим доступом. Її загальна довжина — 1 000 м.

Гірськолижний курорт Славське
Гірськолижний курорт Славське

Для тих, хто тільки планує опанувати лижі, ідеально підійдуть пологі схили гори Кремінь. Тут влаштовані 2 траси з бугельними підйомниками. Не забувайте, що до Славського варто завітати не лише в його зоряний час, тобто взимку, але й у теплий сезон.

Пилипець

Загальна довжина лижних трас в Пилипці сягає понад 20 000 м. Прихильники гірських лиж чи сноуборду можуть поєднати улюблене хобі з оглядинами природних атракцій на кшталт славетного водоспаду Шипіт.

Пилипець пишається своїми гірськолижними трасами — вони найдовші в Україні. Довжина місцевих спусків подекуди становить 4 000 м, тут є траси різного рівня складності: від найлегших до найкрутіших і найскладніших. Траси могулу та карвінгу у селищі призначені для досвідчених спортсменів. Не забувайте: саме в Пилипці вперше в Україні пройшов неофіційний чемпіонат з фрірайду та джібінгу. На початківців, які прагнуть опанувати цей веселий вид спорту, чекають кваліфіковані інструктори та пологі схили.

Найбільше трас на горі Гимба — саме тут можна спуститися з траси загальною довжиною в 4 000 м. Двомісний крісельний підйомник в Пилипці працює цілорічно. Крім Гимби з її крутими схилами туристи можуть обрати також гору Жид Магура — на ній розташовані траси легкого та середнього рівнів.

Панорама села Пилипець
Панорама села Пилипець, автор Ігор Протченко

Цей курорт активно розбудовується, тому труднощів з житлом гарантовано не виникне. Ви можете вигідно орендувати кімнати чи котедж у приватному секторі.

Подобовець

Зимовий Подобовець приваблює туристів добрими лижними трасами, приємними цінами на прокат спорядження, а також можливістю швидко опинитись на інших курортах, наприклад, в славетному Пилипці.

Мальовничий Подобовець розташований на висоті 950 м над рівнем моря, перепади висот тут сягають 320 м. На цьому невеличкому, але вельми цікавому курорті буде приємно відпочити не тільки початківцям, але й досвідченим аматорам лиж та сноуборду. На території селища діють кілька бугельних підйомників, а також дитячі витяги. В захваті від нічного катання? Тоді Подобовець — саме те, що ви шукаєте, адже одна з трас вночі добре освітлюється, щоб туристи могли насолоджуватись швидкістю і зимовими краєвидами навіть вночі.

Подобовець
Гірськолижний курорт Подобовець

Ви можете переміщуватись з Пилипцях до Подобовця просто на лижах — в лісі прорубані “труби”, тобто траси для лижників. Окрім гірськолижних розваг на туристів чекають кафе, ресторани та лазні. Тут пропонують проїхатись снігоходом або випробувати себе польотом на мотодельтоплані.

Красія

Гірськолижний курорт біля гори Красія (1036 м) відомий літнім пішохідним туризмом, оздоровленням та еко-стежками.

Тут затишно та невелелюдно. Якщо вам хочеться тихого відпочинку на засніжених схилах, гірськолижний курорт Красія – один з кращих варіантів. Він знаходиться у Закарпатській області, у 65 км від Ужгороду. Віддалене розташування і порівняно невисокий розвиток інфраструктури впливають на щорічну кількість туристів – нехай приїжджих чимдалі більшає, до рівня Буковелю чи Драгобрату ще далеко.

З іншого боку, туристу від того тільки краще: помірні ціни на оренду житла та спорядження, доступне харчування на скі-паси дозволяють зробити перебування на курорті довшим та менш витратним. Тут діють 6 підйомників, в чергах до яких навіть під час високого сезону не доведеться довго стояти – в середньому, до 10 хвилин.

Перепад висоти становить 600 м, а найдовша траса має більш ніж 3.5 км протяжності. Враховуючи ширину трас (100-250 м) та їхню завантаженість, закарпатський гірськолижний курорт Красія можна радити новачкам та цінителям помірної їзди.

Гірськолижний курорт Красія
Гірськолижний курорт Красія, автор Артем Кобець

Жити можна як у готелях біля місць катання, так і в приватному секторі неподалік гірськолижного курорту – у с. Вишка, наприклад (2 км), або у с. Кострина (6 км від підйомників).

З виняткових розваг, які для решти Карпат нетипові – підйом на повітряній кулі, а також польоти на параплані.

Волосянка

Гірськолижний курорт “Захар Беркут”, що у Волосянці — один з найдинамічниших в Карпатах за темпами розвитку. Тут створено всі умови для повноцінного відпочинку: 11 трас різної складності загальною протяжністю 9 км, розвинута інфраструктура, ба й навіть free Wi-Fi на всій території — все заради вашої втіхи.

Зимовий курорт у Волосянці почав розвиватись у 2005 році, тож тут немає скрипучих підйомників — зручне планування території, сучасні сервіси, пункти прокату з гідним спорядженням та достатній вибір засніжених трас. Здається, це рецепт ідеального відпочинку.

Максимальний перепад висот тут становить 552 метри. Кататись можна з гір Зворець (1 223 м) та Високий Верх (1 244 м). Траси, переважно, пролягають на їх північних схилах.

У Волосянці кататись можуть як профі, так і початківці: є 6 синіх трас для новачків, 4 червоних траси для впевнених лижників/бордистів та одна чорна траса для екстремального катання. Загальна протяжність спусків дорівнює 9 км.

До ваших послуг 5 підйомників — парнокрісельний, бугельні та мульти-ліфт. Влітку витягами на гору без проблем можна підняти велосипеди.

Гора Високий Верх, гірськолижний курорт Захар Беркут
Гора Високий Верх, гірськолижний курорт Захар Беркут. Автор Олег Сорокін.

З розваг поза сніжними схилами — катання на конях, снігоходах, сноубайках та навіть на собачих упряжках!

Перевага т/к “Захар Беркут” в тому, що туристів він приймає у будь-яку пору року.

Жденієво

Взимку затишне карпатське село Жденієво перетворюється на чудовий гірськолижний курорт, який зацікавить досвідчених спортсменів та просто активних шукачів нових вражень.

Жденієво розташоване біля підніжжя Верховинського Вододільного хребта, різниця висот на місцевих трасах становить 200 м, а висота схилів — 850 м. Тут достатньо плавні спуски, щоб початківці могли впевнено себе почувати на лижах. У Жденієво легко знайти досвідченого інструктора, який допоможе вам опанувати ази гірськолижного спорту. На схилах діють бугельні витяги, і що не може не гріти серце туристам — платня за підйом символічна. 

Гірськолижний курорт Жденієво
Гірськолижний курорт Жденієво

Жденієво варто відвідати не лише взимку, але й влітку, адже комфортабельні готелі та ресторани працюють тут цілий рік. Переглянути варіанти розміщення в Жденієво можна тут. Гості Карпат, які звикли до піших прогулянок та довгих переходів, можуть піднятись на найвищу точку Львівської області: гору Пікуй. Вона розташоване як раз біля Жденієво.

Нижній Студений

Затишне село Нижній Студений розташоване поблизу відомого гірськолижного курорту Верхній Студений. Туристи обирають це селище за самобутню атмосферу, затишок та приємні ціни на проживання і прокат спорядження.

Високий сезон у Нижньому та Верхньому Студеному триває з грудня до березня — тут випадає глибокий пухнастий сніг, який так до душі аматорам гірських лиж. У Верхньому Студеному на туристів чекають 4 добре влаштовані траси з бугельними підйомниками. Крім того, з Нижнього Студеного легко потрапити до іншого знаного лижного курорту — Пилипець. В Пилипці є траси, які чудово підійдуть для початківців, але в той самий час цей курорт має чим потішити і професіональних спортсменів. Відстань від Нижнього Студеного до Пилипця символічна, тому туристи, які приїздять підкорювати схили гори Жид Магура, можуть з комфортом на економією влаштуватися у Студеному.

Нижній Студений
Нижній Студений

Не гірськими лижами єдиними славні Карпати. Неодмінно завітайте у ці краї на Різдво! Ви зможете побачити традиційний різдвяний вертеп, покуштувати питомо українських страв та покататися на санчатах. Гостям пропонуються також екскурсії до природних та архітектурних атракцій.

Кращі варіанти для поселення: 4 Обирай житло в цих локаціях і насолоджуйся Карпатами