Термальні води, м. Берегове

Термальні води — гарячі підземні джерела. У Береговому міститься відомий термальний басейн, до якого можна приїхати по міцне карпатське здоров’я хоч влітку, хоч морозної зими.
18 квіт. 2018 286617

Традиція лікування термальними водами виникла в Австрії, і саме за часів Австро-Угорської імперії в місті Берегсас з’явилися басейни, наповненні цілющою водою. Термальні води не варто плутати з мінеральними джерелами, адже ними лікуються зовнішньо: треба занурюватись в резервуар. Термальними називають гарячі джерела з температурою води від 20 градусів Цельсія — вони лікують понад 80 захворювань.

Води Берегового — кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієві високої мінералізації. Навіть взимку підземні джерела не охолоджуються. Через особливості хімічного складу вони каламутні, і з їх допомогою лікують серцево-судинні хвороби, артрит, варикоз, остеохондроз. Такий спосіб набуття здоров’я можна порекомендувати людям після важких і не дуже травм кісток та м’язів. Термальні басейни Берегового стануть у нагоді, якщо треба підлікувати нервову систему. Через високу мінералізацію та температуру перебувати у басейні більше 2 годин не можна — шкідливо для серця.

Термальні басейни Берегового
Термальні басейни Берегового

Лікувальною водою наповненні басейни просто неба. Найбільший з них міститься неподалік від центральної частини міста, на території бази “Закарпаття”. Басейн наповнюється з півторакілометрового гейзера. Початкова температура води, яка видобувається зі скважини, — 50 градусів Цельсія. В басейні вона охолоджується до 30 градусів. Оскільки температура води не залежить від пори року, то лікуватися в Береговому можна в будь-який сезон.

Процедура оплачується погодинно, для дітей та дорослих діють різні тарифи. Для туристів, які живуть у готелі при базі “Закарпаття”, діє спеціальний тариф. Поряд з великим басейном є два маленькі, вода в них ще гарячіша, а взимку їх накривають, створюючи ефект “турецької бані”.

Ще один термальний басейн — в оздоровчому комплексі “Жайворонок”. Басейн критий і умови тут кращі за ті, що пропонує “Закарпаття”. Окрім термальних басейнів туристи можуть насолодитись сауною, джакузі, соляною кімнатою. “Жайворок” — більш комфортне місце оздоровлення, але й більш дороге. У вартість квитка входить не тільки термальний басейн, але й фінська лазня.

Берегово, оздоровчий комплекс Жайворонок
Берегово, оздоровчий комплекс “Жайворонок”

Суто практичні питання

Добре, ви вирішили поїхати до Берегового по термальні басейни. Як дістатись міста, ми вже розповіли тут. Але залишається ще одне суттєве питання: де жити? У Береговому достатньо розвинута інфраструктура, тому не обов’язково користуватись послугами готелю при “Закарпатті”. Багато пропозицій житла не тільки від готелів, але й від місцевих жителів. Треба враховувати лише декілька нюансів. Перший: на свята і під “БерегФест” ціни на житло зростають. Другий: винаймаючи житло у місцевих жителів, варто уточнювати, як працює опалення та водопостачання, бо вони можуть бути нерегулярними.

Термальний басейн на базі “Закарпаття” критикують за рівень сервісу. Уявімо, що ви приїхали — і вам не сподобалось, проте ви вже налаштувались на термальні води. Це не проблема: ви можете звернутись або до комплексу “Жайворонок”, або поїхати до села Косонь, в якому діє сучасний оздоровчий комплекс з термальними водами. Косонь розташований дуже близько до Берегового, ціни на лікування в термальному комплексі майже не відрізняються від берегівських тарифів. Місцевий оздоровчий комплекс працює цілорічно, до нього запрошують не тільки дорослих, але й дітей. Останнє, про що хочемо нагадати: якщо ваші проблеми зі здоров’ям перевищують рівень “щось мені сумно, втомився, треба поїхати на води”, перед початком лікування термальними водами необхідно проконсультуватись з лікарем.

Розташування

Берегове, Закарпатська область

48.2, 22.633332999999993

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км