• Моршин
Моршин

Моршин: курорт, який відвідала Богородиця

Моршинські мінеральні води набули слави ще за часів Австро-Угорської імперії, і відтоді дарують зцілення всім охочим. Проте корисна водиця — не єдине, що можуть запропонувати гостинні моршинські господарі. Як щодо трав’яної настоянки?
17 квіт. 2018 20958

Прикарпатське містечко Моршин оточене густими заповідними лісами. Його околиці вражають величною і таємничою красою природи, чистим гірським повітрям, розмаїттям трав. На подорожнього тут чекають озера та річки, ліси та гори, а також цілющі мінеральні джерела.

Романтичне містечко, що його прихистили відроги Карпатського хребта, перетворились на відомий бальнеологічний курорт ще за часів Австро-Угорської імперії. Заможні пани та панянки з’їжджались до Моршину з усіх усюд, щоб відпочити й підлікуватись. Вже наприкінці XIX століття моршинська вода почала продаватись в пляшках, які експортували до Англії, Італії та Сполучених Штатів. Слава міста гриміла по всій Європі, містечко називали «галицьким Карлсбадом». Для аристократів та заможних городян випускали кольорові рекламні проспекти, які розписували переваги Моршину – «галицького Спа».

Сьогодні Моршин так само відомий своїми мінеральними водами та чисельними санаторіями. Але на цьому принади курорту не вичерпуються: туристам пропонують піші прогулянки лісами, екскурсії до заповідників. У містечку працюють ресторани та клуби. В пошуках здорової екзотики можна завітати до одного з фітобарів, де на вас чекають унікальні місцеві настоянки на травах. Також тут є цікавий архітектурний ансамбль.

Моршинське джерело Матері Божої
Джерело Матері Божої

Мінеральні джерела

Моршин пишається трьома мінеральними джерелами, кожному з яких присвоєний певний номер: 1, 4, 6.

Джерело №1 – хлоридно-сульфатне, воно стане в нагоді туристам, які прагнуть підлікувати органи травлення. Вода з цього джерела багата на магній, калій, натрій, тому лікарі радять вживати її людям, хворим на хронічний гастрит.

Джерело №4 носить назву «Божої Матері», з нього струменить гідро-карбонатна вода, яка підходить для щоденного вживання. Лікуватися водою з «Божої Матері» приїздять люди з хворими нирками.

Мінеральне джерело №6 дає воду, що має загально оздоровчий ефект. Її корисно вживати для нормалізації імунітету та обміну речовин. Вона допомагає лікувати не тільки шлункові, але й легкі нервові розлади.

Легенди: хто прославив Моршин?

У 16 столітті містечко жило соляними копальнями – видобуток солі вважався перспективною справою, «золотою жилою». Але швидко виявилось, що моршинська сіль гірка і не придатна до вживання. Вулиці міста почали спустошуватись: не маючи роботи, жителі від’їжджали у її пошуках до інших країв. На цьому закінчуються сухі історичні факти і починається легенда. Переказують, ніби якийсь монах-кармеліт щиро журився і побивався через те, що мальовничі гірські краї знелюднюють. Його молитви почула Діва Марія. Одної ночі вона з’явилась монахові, наказала знайти великий камінь та вдарити по ньому, що є сили. Свята Діва обіцяла, що з каменю заб’є кришталеве джерело, вода якого буде мати чарівну здатність зцілювати людські страждання. Монах запитав: «А якщо я оберу не той камінь?» Богородиця відповіла: «Тоді ти спробуєш ще раз». Так з’явилися цілющі моршинські джерела, завдяки яким відродилося життя прикарпатського містечка.

Моршинський палац культури
Палац культури

Не лікуванням єдиним: атракції та розваги

Моршин включено до розважального маршруту вузькоколійкою “Карпатський трамвай” — це знана місцева атракція. Туристам пропонується подорож залізницею, що була побудована за доби Австро-Угорщини. Колія вдвічі вужча від класичних європейських шляхів, тому потяг і нагадує трамвай. Маршрут охоплює міста Стрий, Моршин, Болехів, Гошів та Вигода. Під час екскурсії приємно милуватись зачарованими гірськими відрогами та стрімкими потоками. Якщо пощастить, з вікна вагона можна побачити живого ведмедя — в районі подорожі їх нараховують більше десяти. “Карпатський трамвай” робить декілька зупинок: біля висячого болота Ширковець, на лікувальній базі радянських космонавтів та біля каскадів Мізунського водоспаду. Звісно, зупинки робляться й в усіх містах, включених до маршруту. Тривалість подорожі залежить від побажань туристів, вона може складати від 11 годин.

В Моршині легко взяти і класичні екскурсії до Боржавської полонини, озера Синевір чи інших цікавих місць. Якщо вам подобається рибалити чи збирати гриби-ягоди, варто відвідати одне з околишніх сіл, прогулятись лісами й долинами.

Розташування

Моршин, Львівська область

49.15000000000001, 23.866667000000007

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км