• Яремче
Яремче

Яремче — “зелена перлина” Карпат

Популярна туристична локація, яка, незважаючи на кількість туристів, зберігає автентику та щиру гостинність. Хочете побачити Карпати? Приїздіть до Яремче!
17 квіт. 2018 69139

Зручно, коли можна жити в одному містечку і мати змогу об’їздити з десяток наближених до нього. Якщо хочете встигнути побачити все за тиждень відпустки, Яремче – ідеальна локація: всі основні шляхи транспортного сполучення з’єднані тут, а на дорогу у будь-яку точку Карпат знадобиться не більше 4 годин. Та що там наближені містечка, – і в самому Яремче можна знайти чимало цікавого: дивовижні природні формації – водоспади, круті скелі, віковічні ліси, відкриті пішохідні маршрути будь-якої складності, гуцульська культура – постійно діючий ярмарок, виставки народних промислів та ремесел, колоритні гуцульські фестивалі, традиційна кухня майже у кожному закладі!

Вид на Яремче зі сторони Микуличина
Вид на Яремче зі сторони Микуличина

У Яремче приємно помічати дрібниці: різьбу на старих хатах, дивну, як на туриста, говірку, насичений запах бринзи, дрібний хрестик на ярмарковому вишитому рушнику, людей у національному вбранні, яке на тутешньому люді виглядає настільки органічно, що ряджені у вишиванки дівчата на звітному концерті самодіяльних колективів будуть впадати у вічі, бо тепер ви знатимете різницю між тим, що таке «носити» і «вдівати» вишиванку.

Яремче – місто, в плані туристичної інфраструктури розвинуте чи не найбільше за інші в Карпатах: окрім приватних садиб та сімейних готелів, є в Яремче готелі й три-, чотиризіркові. Місто відоме як здравниця: санаторії м. Яремче в більшості своїй мають загальнооздоровчий профіль, у лікуванні та профілактиці захворювань використовують природньо-кліматичні умови альпійського клімату та мінеральні води.

Люди в Яремче

Незважаючи на активний розвиток туризму, в Яремче вдалось зберегти автентику: тут одягають вишиванки не для того, щоб розважити приїжджих, а тому, що це традиційний елемент одягу, так само як кептарик чи крайка; тут містом їздять на конях не заради наживи заробити на кінних прогулянках, а бо кінь для гуцула – засіб пересування.

Яремче – визнаний екокурорт, одне тільки перебування в якому має помітні лікувальні властивості: за рахунок чистого повітря та альпійського клімату тут можна оздоровити організм – від очищення легень та нормалізації тиску до покращення роботи серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту.

Чому варто приїхати сюди і на що подивитись? Наприклад, на славнозвісний яремчанський ярмарок, чи стрімкі води Прута, що гуркотять у водоспаді Пробій, або на вольєрне господарство, де єдине, що розділяє дикий тваринний світ від людського — металева сітка паркану.

Цього не достатньо? Рушайте у сплав по ріці Прут або підіймайтесь у високі гори стежкою самого Довбуша!

Все найцікавіше — поруч!

Вольєрне господарство, водоспад Дівочі сльози, два яремчанських сувенірних ринки, водоспад Пробій, ресторан “Гуцульщина” і ще чимало цікавого знаходиться у 10-хвилинній доступності! Рухайтесь вулицею Свободи в бік залізничного мосту: маршрут можна почати з оглядин Вольєрного господарства, від нього прийти до водоспаду Дівочі сльози, далі спокуситись на сувеніри на першому яремчанському ярмарку, або ж придбати щось більше вартісне — хутряний комірець чи бісерну вишиванку.

Вольєрне господарство в Яремче
Вольєрне господарство в Яремче

Рухайтесь далі через міст — за кілька хвилин прийдете до другого ярмарку, більшого.

На самісінькому його початку — ресторан “Гуцульщина”, високий міст над бурхливим Прутом та мальовничий водоспад Пробій.

А ще за кілька хвилин по трасі — початок маршруту Стежка Довбуша.

Стежка Довбуша

З ім’ям Олекси Довбуша в Яремче, околицях міста та й в Карпатах загалом пов’язано чимало цікавого. Наприклад, чому село Ділове (до речі, географічний центр Європи) так назване? Бо тут Довбуш ділив відібрані у багатіїв гроші. Або чому Рахів зветься Раховом? Бо тут Довбуш рахував свої здобутки.

Стежка Довбуша
Стежка Довбуша

Здоровенна кам’яна брила, що за легендою була скинута згори самим Довбушем, аби загородити прохід воякам, – чудовий маркер для початку маршруту. Колись вузька та складнопрохідна стежина тепер – популярна туристична атракція. Пройтись тут зможе кожен: 4 км Стежки, що йде колом, – маршрут для прогулянки на 4-5 годин, якщо плануєте часто відпочивати, фотографуючи мальовничі краєвиди з оглядових майданчиків.

Стежка Довбуша може і не розкаже вам все про ватажка карпатських опришків, проте дасть уявлення про те, де в середині XVIII століття, вірогідно, була схованка повстанців. До того ж, тут просто приємно блукати: лісисті схили, неосяжні валуни, порослі яскраво-зеленим мохом, свіже повітря, насичене запахом хвої, тиша і неймовірні краєвиди.

Детальніше про маршрут Стежкою Довбуша читайте тут.

Вид зі Стежки Довбуша
Вид зі Стежки Довбуша

Яремчанський музей етнографії та екології Карпатського краю

Екскурсовод – обов’язкова умова. Без гідного пояснювального супроводу тут ви побачите тільки вигорілі фотографії, мапи, трохи застарілі стенди про діяльність УПА, може прочитаєте підписи дрібним шрифтом під експонатами і вийдете з музею з відчуттям згаяного часу. Проте супровід гіда, який за сучасними мірками, коштує копійки, дозволить кожній фотографії, кожній мапі, кожному заіржавілому набою чи уламку збитого літака струснути пил і розповісти вам свою історію: хто такі були Січові Стрільці, за що стояла Дивізія «Галичина», де у тутешніх краях билась УПА і чого досягла.

Осінь в Яремче
Осінь в Яремче, фото Олексій Тимошенко

Окрім постійно діючої експозиції тут також можна побачити змінні. Наприклад, виставку традиційних шкіряних виробів – постоли, череси, дзюбеньки з тисненням, візеруванням, орнаментним візерунком.

В Яремче завжди можна знайти заняття до душі: чи то спокійний відпочинок на лоні природи, чи екстремальні пригоди, чи візит до сакральних споруд, яких на території Яремче та в околицях міста чимало!

Розташування

Яремче, Івано-Франківська область

48.460278, 24.558610999999928

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км