• Прикарпатські здравниці
Прикарпатські здравниці

Прикарпатські здравниці

Окрім різноманітних природних пам’яток, чистого повітря, озер та річок, цей регіон відомий своїми бальнеологічними курортами. Немає такої хвороби, яку б не могли подолати місцеві мінеральні джерела — не дарма вже за часів Австро-Угорської імперії сюди їхали аристократи, щоб підлікувати підірване здоров’я та просто приємно провести час. Бажаєте відчути себе справжнім заможним паном чи панянкою? Тоді поїхали!

Трускавець

Бальнеологічний курорт Трускавець набув слави далеко за межами України завдяки своїм мінеральним водам. Найвідомішою є водиця “Нафтуся”, що має легкий запах нафти, особливо відчутний, коли п’єш її вперше. “Нафтуся” лікує нирки, укріплює імунітет та нормалізує метаболізм.

Старші люди їдуть до Трускавця по міцне здоров’я, молодші — веселитись у чисельних кафе та клубах. Цілющі мінеральні води, комфортабельні готелі та гарні кав’ярні — це ще не все, чим вабить до себе затишний курорт. Трускавець лежить на території Бойківщини — етнографічного регіону, де здавна живе українське плем’я бойків. Бойківська культура самобутня і оригінальна, туристи можуть відвідати музеї, присвячені історії та мистецтву краю, але набагато цікавіше поспілкуватись з місцевими жителями і побачити втілення стародавніх традицій у життя, поїздивши околишніми селами.

Бювет мінеральних вод в Трускавці
Бювет мінеральних вод в Трускавці

У Трускавці зручно завершувати пішохідні маршрути Карпатами — тут можна сісти на поїзд до Львова. Крім того, звідси рушають до озера Синевир. Шлях до Морського ока Карпат від курорту мальовничий, але подолати його можуть тільки досвідчені туристи. Від Трускавця можна піднятись на славетні Боржавські полонини, краса яких нікого не лишає байдужим.


Східниця

Мінеральний курорт Східниця має в своєму розпорядженні одразу 38 джерел. Хімічний вміст води у них різний, тому сюди можна їхати з будь-якими скаргами на здоров’я.

Курорт лежить у розлогій долині Східничанки неподалік від Дрогобичу. Чарівні краєвиди та бурхлива історія краю, звісно, цікавлять туристів, але не так гаряче, як чисельні санаторії та пансіонати, що пропонують медичні послуги. Східниця — ідеальне місце, щоб поєднати розваги та оздоровлення. Якщо ви завітали до цього бальнеологічного курорту, окрім мінеральної води на вас чекатимуть прогулянки, збір грибів та ягід, екскурсія та рибна ловля.

Мінеральний курорт Східниця
Мінеральний курорт Східниця

Мінеральні джерела, що уславили Східницю, розміщуються на території Національного парку “Сколівські Бескиди”. Від курорту можна прогулятись до заповідника та музеїв “Тустань” — наскельного міста-фортеці, спорудженного за доби раннього Середньовіччя. Сьогодні на території “Тустані” проводяться екскурсії, працюють музей, а щороку тут спалахує фестиваль середньовічної української культури “Ту Стань!”, який збирає істориків, реконструкторів, майстрів стародавніх ремесел.

Моршин

Затишний Моршин перетворився на фешенебельний бальнеологічний курорт ще за часів Австро-Угорської імперії. Сюди їхали на лікування аристократи та інші заможні пани, через що Моршин називали “галицьким спа”.

бальнеологічний курорт Моршин
Бальнеологічний курорт Моршин

Гарне прикарпатське містечко оточене густими лісами, його околиці вражають уяву величною красою. Чисте повітря, розмаїття трав, чисельні озера та річки — Моршин лежить у чарівній місцевості, до того ж ще пропонує своїм гостям цілющі мінеральні води. Курорт використовує 3 джерела — колись вода з них розливалась по пляшках і експортувалась до Англії, Сполучених Штатів, Італії. Попити мінеральної води та подихати чистим моршинським повітрям буде корисно людям з хронічним гастритом, шлунковими та нервовими розладами. Найвідоміше місцеве джерело — “Божої Матері” стане у нагоді туристам із хворими нирками. Врешті-решт, цей прикарпатський курорт пропонує не лише мінеральні води, але й розваги на кшталт ресторанів та клубів. У пошуках “здорової” екзотики можна завітати до одного з фітобарів, де пропонують місцеві настоянки на травах.

Мізунь

Невеликий бальнеологічний курорт Мізунь пишається одним з найкращих джерел Івано-Франківщини. Мізунське джерело мінеральної води стане у нагоді людям, які бажають підлікувати нирки, метаболізм чи нервову систему.

Хімічний склад води із Мізунського джерела вважається ідентичним знаменитій “Нафтусі”. Глибина місцевого родовища — 156 м. Місцеву водицю розливають по пляшках і продають по всій Україні під назвою “Горянка” та “Мізунська”, крім того, вона постачається до різних санаторіїв регіону.

Через Новий Мізунь проходить гілка вузькоколійки, що використовується для транспортування лісу, а також у якості оригінальної туристичної атракції. Гілкою рухається “Карпатський трамвай” — на цьому туристичному маршруті гості Карпат оглядають не тільки міста та селища, але й незвичайні природні принади. Гості Мізуні також можуть помилуватись красою Мізунського водоспаду або прогулятись до болота Ширковець — гідрологічної пам’ятки природи. Врешті-решт, село відоме своїм фестивалем екстремальної культури “Мізунська Звигода”.

Кращі варіанти для поселення: 33 Обирай житло в цих локаціях і насолоджуйся Карпатами