• Бювет мінеральних вод №1, м. Трускавець
Бювет мінеральних вод №1, м. Трускавець

Бювет мінеральних вод №1, м. Трускавець

Трускавецьке родовище мінеральних вод налічує 25 джерел, що пропонують 10 різновидів корисної вологи. А щоб туристи не бігали Трускавцем у пошуках призначеної лікарем води, існують Верхній і Нижній бювети.
17 квіт. 2018 49500

З 25 трускавецьких джерел активно використовуються тільки 14 — не варто бути надто жадібними. Цих 14 джерел вистачає, щоб вилікувати не лише навалу українських туристів, але й чисельних гостей з-за кордону, які цілорічно штурмують затишний Трускавець. У місті працює 2 бювети. Перший має неофіційну назву Нижній, він розташований у самісінькому центрі, на вулиці Торосевича. Відповідно, другий бювет називається Верхнім — його треба шукати на вулиці Суховоля. Бювет №1 внесений до переліку трускавецьких атракцій, досвідчені курортники радять відвідувати саме його, адже до Мінерального Храму №2 вода подається по трубах з Нижнього бювету, і концентрація корисних речовин у воді нижча. Бювет працює кожен день, але за складним графіком, занотовуйте години роботи:

  • З 7.00 до 10.00
  • З 12.00 до 15.00
  • З 17.00 до 20.00

Бювет мінеральної води №1, Трускавець
Бювет мінеральної води №1, Трускавець

Перевага споживання води у спеціально організованому для цього місці полягає в тому, що тут регулюється температура мінералки — деякі води найкорисніші, якщо вживати їх теплими. Заходите до приміщення, шукаєте кран з номером води, яку призначив лікар, — натискаєте клавішу і отримуєте дозовану порцію. Не забувайте дослухатись до порад спеціалістів та читати таблички над кранами, адже не кожну мінералку варто пити. Деякі з джерел використовуються для умивання або полоскання. А тепер давайте з’ясуємо, які води пропонує Трускавець туристам.

Джерело №1 “Марія”

Більшість трускавецьких джерел окрім формального номеру мають ім’я. Перше зветься “Марія”, і поза бюветом його треба шукати поряд з галявиною, на якій встановлено пам’ятник Міцкевичу. У складі живильної вологи: хлоридо-сульфати, натрій, залізо, кремнієва кислота. Вода прозора, із солонувато-гірким присмаком. “Марію” призначають при хворобах шлунку та інших органів травлення, рахіті та різноманітних патологіях крові.

Джерело №1 Марія
Джерело №1 Марія

Джерело № 2 “Софія”

“Софія” стане у нагоді людям, які планують скинути кілька зайвих кілограмів, поліпшити роботу органів травлення, позбутися хвороб шлунка. Лікування мінеральними водами корисно поєднувати з гімнастикою, фізичними вправами, пішими прогулянками. Воду краще вживати через соломинку, щоб вона не зачіпала зуби — те, що подобається шлунку, не до смаку емалі. Це стосується не лише “Софії”, але всіх трускавецьких вод.

Джерело №3 “Броніслава”

“Броніслава” — найсолоніша з трускавецьких вод. Хоча вона прозора на вигляд і не має запаху, пити її не варто. З джерела №3 беруть воду для компресів, полоскання ротової порожнини та носа. Активних речовин в ній більше, ніж в “Марії”, волога подається підігрітою — вона врятує тих, хто скаржиться на хвороби дихальних шляхів, запалення горла та інші фарингіти.

Приміщення бювету
Приміщення бювету

Джерело №4 “Барбара”

Поза межами бювету джерело “Барбара” — нічогенька така шахта, яка будувалась для видобутку озокериту. Не все так сталося, як гадалося — видобуток припинився, і натомість почала використовуватись вода, розкрита шахтою. Окрім натрію, магнію та хлоридно-сульфатних домішок, “Барбара” містить вільну вуглекислоту та сірководень, з неї випарювали сіль. Лікувальна місія джерела №4: оздоровлення жовчогінних шляхів.

Для тих, хто прагне омолодження та покращення стану шкіри, існує джерело №11 — Джерело краси. Докладніше про нього читайте тут. Пити воду з Джерела краси не можна, вона призначена виключно для вмивання.

“Нафтуся”

Ми навмисно залишили “Нафтусю” на солодке, адже це найвідоміша вода Львівської області. Вона впізнається за легким ароматом нафти — у її складі є речовини нафтового походження. До запаху і смаку “Нафтусі” треба звикнути. Вона містить магній, кальцій, гідрокарбонатні елементи. За допомогою цієї води лікують чисельні хвороби обміну речовин, статевих органів та органів травлення. “Нафтусю” призначають хворим на сечокам’яну хворобу, цистит, простатит та пієлонефрит, а також ожиріння та цукровий діабет. Ця вода корисна, якщо треба вивести з нирок пісок або дрібні камінчики, попередивши подальше каменеутворення. “Нафтусі” під силу практично неможливе: відновлення пошкоджених клітин печінки, а у якості профілактичного засобу її можна використовувати для зміцнення імунітету.

Основні джерела цієї мінеральної води — карпатські дощі та сніги, тож її запаси у Трускавці невичерпні. Дещо з історії відкриття лікувальних властивостей “Нафтусі” можна дізнатись тут.

Розташування

Трускавець, Львівська область

49.2760303, 23.51055759999997

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км