• Гора Високий Камінь, фото: baranyielek
Гора Високий Камінь, фото: baranyielek
З гори Високий Камінь відкривається запаморочливий краєвид на долину Латориці. Околиці Високого Каменю — державний заказник, де можна побачити унікальні дерева та квіти.
17 квіт. 2018 42760

Високий Камінь здіймається в місці злиття річок Латориця та Жденівка. Порівняно з іншими карпатськими вершинами, це невисока гора — лише 836 м над рівнем моря. Щоб було легше уявити “скромність” Високого Каменю: розташована неподалік гора Пікуй може похвалитись чесними 1 408 метрами. Але Високий Камінь — більше, ніж просто скеля, на вершечок якої можна піднятися, щоб помилуватись запаморочливими карпатськими краєвидами. Гору та її околиці визнаною пам’яткою природи державного значення. Прогулянка цією місцевістю дозволить охопити і зрозуміти все розмаїття природи Закарпаття.

Гора Високий Камінь
Гора Високий Камінь у Воловецькому районі Закарпатської області, фото baranyielek

Гора височіє над селами Підполоззя та Жденієво. Загальна відстань з населених пунктів, яку треба подолати, щоб дістатись вершини: 6 км. Протягом прогулянки можна побачити зарості дубу скельного, букові ліси, світлі галявини. У заказнику ростуть підсніжники та лісові лілії, тут можна побачити рябчиків й інших лісових птахів. У самісінькій лісовій гущавині випростовуються кілька скель — на них варто піднятись, щоб роздивитись навколишні гори й долини. Одна з таких скель колись мала стратегічне значення — з неї видно села і всю долину Латориці, тому її використовували як військовий пункт спостереження.

Туристичні маршрути на Високий Камінь

Найзручніше починати підйом вгору зі Жденієво, прямуючи через сусіднє Підполоззя. На таку прогулянку вистачить двох годин, її легко можуть здійснити не тільки досвідчені пішохідні туристи, але й гості, що приїхали до Карпат заради спокійного сімейного відпочинку. Перепад висот також незначний — лише 374 м. Крутою стежка стає після Підполоззя, коли шлях забирає різко вгору — крізь скельні дуби, що ростуть на стрімких схилах.

Вид з гори Високий Камінь
Вид з гори Високий Камінь, фото stepanych

Якщо ви цікавитесь старовинною архітектурою, то маєте нагоду оглянути каплицю Марії Магдалини у Підполоззі — це невеличка сакральна будова, зведена у XIX ст. Високий Камінь розташований на території Бойківщини — етнографічного району Закарпаття. Бойки, гуцули, лемки істотно відрізняються один від одного звичаями, побутом і культурою. Тож дорогою до вершини ви можете побачити унікальні зразки бойківського мистецтва.


Розташування

Комплексна пам'ятка природи Гора Високий камінь, Воловецький район Закарпатської області

48.7632048, 23.00365450000004

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км