• Гора Парашка, фото Іван Кміть
Гора Парашка, фото Іван Кміть
Гора Парашка відкриє невтомним туристам прекрасні краєвиди Карпат, а ясної днини з неї можна побачити навіть Місто Лева!
18 квіт. 2018 70974

Одна з гір, що височіють над містом Сколе Львівської області, має назву Парашка. За переказами, під час бою, в якому загинув князь Святослав Володимирович, на цьому місці вбили і його дружину (за іншими джерелами — доньку) Параску.

Прямих доказів тому немає, але легенда далі собі живе. За тим і назва.

Між іншим, Парашка — найвища гора однойменного хребта у Сколівських Бескидах. Ясної погоди її прекрасно видно з Міста Лева, не зважаючи на відстань не менше 90 км.

Гора Парашка
Гора Парашка, фото Іван Кміть

Чим гора Парашка цікава для туристів?

Хоча б тим, що з висоти 1 271 метр видно не тільки Сколівські Бескиди, але й наближені (й віддалені також!) міста. Час, необхідний для підйому на гору, залежить від вашої фізичної підготовки, але в будь-якому разі вам знадобиться не більше 4 годин. Плюс, зі Сколе ви будете йти добре втоптаною, маркованою стежкою.

Гора Парашка
Гора Парашка, фото Іван Кміть

Через гору Парашку пролягає популярний туристичний маршрут зі Сколе до с. Майдан — загальна протяжність маршруту 28 км. Допитливому туристу на вершині можна не затримуватись, а йти собі далі!

Велика Річка, що витікає з Парашки, навесні може потішити вас стрімким потоком та відпочинком біля водоспаду Гуркало


Розташування

Парашка, Львівська область

49.0699123, 23.415507700000035

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км