• Озеро Марічейка
Озеро Марічейка

Озеро Марічейка (1 510 м), Чорногірський хребет

Дистанція та складність: 18 км, середній
Час проходження: 6 годин, одноденний
Локація: Чорногірський хребет
18 квіт. 2018 91480

Марічейка — прекрасне гірське озеро, звідусіль оточене густим смерековим лісом. Кажуть, утворилось зі сліз чабана Івана, кохану котрого замордували вороги — дівчина Марічка йшла до нього в гори, аж тут бачить: до села з-за хребта підступають недруги. Вмовила коханого поспішати до рідних, аби попередити про небезпеку, а сама вирішила заплутати вороже військо у карпатських стежках. Селяни встигли врятуватись, проте Марічка заплатила за те своїм життям.

Легенда має й інакше закінчення. Гори затрясло від того вбивства: здригнулась земля, небо запалало блискавками, камені летіли на голови загарбників і під каменепадною вагою утворилось провалля, жахлива злива не вщухала кілька днів, і кого не розчавило каміння, той потонув у новоутвореній водоймі.

Відтоді озеро стали звати Марічейка, а ліс довкола — Дівочим.

Наука ж каже, що озеро має льодовикове походження, тому знаходиться так високо та має прісну воду. Глибина Марічейки не перевищує 0.8 метра, хоча малим озеро не назвеш: Марічейка 88 метрів завдовжки і 45 метрів завширшки. Розташоване на висоті 1 510 м н.р.м..

Стежок до Марічейки веде безліч, але найбільш зручний маршрут — від села Шибене (якщо не зважати на складність доїзду до самого Шибеного).

Озеро Марічейка
Озеро Марічейка, фото Ніка Шмельова

Дорога маркована, добре втоптана. Від КПП Шибене до Марічейки — 9 км в один бік. За сприятливих погодних умов та відповідної фізичної підготовки, піднятись можна за 3 години.

Підйом зі значним набором висоти, подекуди стрімкий: від приблизно 850 метрів біля КПП вам доведеться піднятись до 1 510 метрів біля Марічейки. Проте, ця ділянка чи не єдина, на якій треба попотіти, якщо ваша мета — Чорногірський хребет. За 4.5 км від озера лежить вершина Піп Іван Чорногірський (2 028 м), від якого похід Чорногорою аж до самісінької Говерли (2 064 м) може здатися легкою прогулянкою.

Чорногора з гори Піп Іван
Чорногора з гори Піп Іван, фото Олександр Науменко

На Марічейку можна: йти пішки, йти/їхати велосипедом (аби далі продовжити маршрут Чорногорою), їхати квадроциклом, УАЗом.

На замітку: Цей маршрут придатний для велосипедистів, підйом на вершину буде не з простих, проте спуск лінією підйому принесе незабутні враження. Велосипед повинен бути справним, MTB, обов’язково мати шолом. Цей маршрут для тренованих туристів-велосипедистів.

Марічейка взимку
Марічейка взимку, фото Антон Бородавка

Біля Марічейки є достатньо місця для таборування великої групи (30 осіб розмістяться без проблем).

Для сходження на гору Піп Іван чи підйому до озера Марічейка з Шибеного обов’язково мати при собі документ, що посвідчує особу (оптимальний варіант — паспорт). Без нього вас не пропустять далі КПП.

Колиби

На полонині Веснарка, за 3 км від озера, є кілька колиб та стайня. Щоправда, принаймні одну з колиб зачиняють на зиму — в теплий період року тут живуть пастухи. Зачинена колиба має піч, два приміщення — житлову кімнату та кімнату для зберігання сиру. Є дворівневі та звичайні лежанки, вмістити може до 10 осіб (в кімнаті з піччю вміщається шестеро). Загалом колиба тепла. Закривати на холодний сезон її почали кілька років тому, після руйнівної пожежі. Друга колиба на травень 2014 року для проживання була непридатна.

Полонина Веснарка
Полонина Веснарка

Координати колиби: 48°01'23.6"N 24°39'28.8"E; 48.023237, 24.657986

Вода на маршруті

Постійне джерело є неподалік колиб — буквально у 30 метрах від будиночків. Воно ж перетинає й основну стежку на туристичному маршруті трохи нижче за схилом. Кілька джерел є довкола Марічейки, деякі з них витікають з самого озера. Озерну воду без кип’ятіння пити не радимо.

Координати джерела на пол. Веснарка: 48°01'21.9"N 24°39'33.2"E; 48.022752, 24.659230

Маршрут до озера Марічейка:

Як дістатись:

З Верховини можна їхати автобусом: відправлення щодня о 12:00 та 17:50*, вартість проїзду 16 грн.. Час у дорозі: в середньому, 1.5 години.

З Шибеного на Верховину автобуси також ходять двічі на день: відправленням о 7:00 та о 14:00*. Вартість проїзду та сама — 16 грн. з людини.

Автостанція у Верховині: вул. Грушевського, 1, тел. (03432) 2-12-90. Графік роботи: з 5.00 до 19.00

* Інформація, актуальна на червень 2015 року.

Однак частіше туристи користуються послугами таксі: винаймають легкові машини та міні-вени у напрямку Шибеного. Дорога на Шибене не з легких, тому готуйтесь, що не кожен водій погодиться вас довезти.

Розташування

Озеро Марічейка

48.0347105, 24.65850279999995

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км