• Дзембронські (Смотрицькі) водоспади
Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади

У кожної карпатської місцевості є своя “родзинка”. Для схилів гори Смотрич і околиць села Дземброня така “родзинка” — напрочуд гарні Дзембронські водоспади.
18 квіт. 2018 45802

На потоці Мунчель розташований каскад з 15-20 мальовничих водоспадів, загальна висота яких сягає 100 м. Якщо ж вимірювати кожен каскад окремо, найвищий з них скидає воду з 10 м. Завжди приємно помилуватись красою водограю, а потік Мунчель являє собою практично суцільну лінію каскадів, тому туристи, які рушають з села Дземброня до вершини Піп-Іван Чорногірський, обов’язково заходять до Дзембронських водоспадів — хтось лише фотографує природу, а хтось сміливо купається в крижаній воді.

Дзембронські (Смотрицькі) водоспади
Дзембронські (Смотрицькі) водоспади, фото Дмитро Косменко

Чому ж Дзембронські водоспади не настільки відомі, як, наприклад, Шипіт?.. Село Дземброня і його околиці почали набувати популярності серед туристів не так давно, одна з причин — труднощі з транспортом. Та й самі водоспади розташовані на висоті 1400-1700 м над рівнем моря, на схилах гори Смотрич, тому у них є друга назва: Смотрицькі або, для своїх, можна просто “водоспад Смотрич”.

Смотрицький водоспад
Смотрицький водоспад, фото U-235

Дістатись каскадів нескладно — від центру Дземброні треба йти стежкою в напрямку гори Смотрич. Достатньо швидко ви опинитесь на полонині, а далі, не звертаючи зі стежки, треба рухатись праворуч. Ви маєте знову зайти до лісу — на виході з того лісу і шумлять водоспади. Прогулянка від Дземброні потребує приблизно 2 годин часу — уважно поглядайте обабіч стежки, адже дорогою є шанс назбирати трохи грибів. Відстань невелика — 5 км, але на вас чекає набір висоти у 600-900 м.

Смотрич
Смотрич, фото Q-lieb In

Маємо застерегти любого читача від поширеної помилки! Багато туристів доходять до першого каскаду і вирішують, що все, оце вони і є — Дзембронські водоспади. Фініш, можна зробити фото на згадку і рушати далі. Але не поспішайте! Ви дістанетесь лише першого і не надто вражаючого каскаду — підіймайтесь вище, просто вздовж потоку є дуже слизька і незручна “стежка”, але ж краса вимагає жертв, чи не так? Притримуйтесь за дерева, сміливо пролазьте крізь кущі — і вам відкриється видовище другого каскаду. Можете підійматись і далі. 

Вухатий Камінь
Вухатий Камінь, фото Олена Петренко

Якщо ж ваш шлях почнеться не з Дземброні, а від гори Вухатий Камінь, біля каскадів ви будете десь за 45 хвилин. Дзембронські водоспади також до популярного маршруту на Піп-Іван, з яким можна детально ознайомитись тут.

Розташування

Струмок Мунчель

48.0859395, 24.65236200000004

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км