• Алергологічна лікарня в Солотвино
Алергологічна лікарня в Солотвино
Спелеотерапія — метод лікування, що використовує атмосферу соляних печер. В Україні є лише один центр спелеотерапії — селище Солотвино, куди їдуть відпочивати хворі на астму, туберкульоз, алергію.
18 квіт. 2018 117830

Існує легенда, ніби Кунігунда — донька короля Бейли IV кинула в одну з солотвинських копалень свій перстень. А потім цей перстень знайшли в соляній шахті під Краковом. На той час Кунігунда вже була королевою і не без здивування пізнала свою коштовність.

Сіль — головний солотвинський скарб. Перше підземне алергологічне відділення відкрилось у цих краях у 1968 році. Базою послужила шахта №8. А оскільки результат перевершив всі сподівання, то скоро метаморфоз зазнала і шахта №9 — нове підземне відділення почало роботу 1976 року. Глибина цієї шахти становила 300 м, корпус лікарні являв собою довгу галерею, в стінах якої були прорубані ніші — палати. Щоб підтримувати оптимальний мікроклімат, влаштували вентиляцію. Записуватися на лікування треба було по телефону, заздалегідь. Пацієнти спускались вниз ліфтом, повний лікувальний цикл тривав 24 доби, але, звісно, сидіти під землею постійно ніхто людей не змушував.

Алергологічна лікарня в Солотвино
Алергологічна лікарня в Солотвино

Повітря в шахтах надзвичайно чисте — воно містить велику кількість корисних речовин. Дрібні частки сольового розчину сприяють загоєнню шкіри та слизовою оболонки дихальних шляхів, алергени та інші несприятливі фактори не проникають глибоко під землю. На жаль, унікальні підземні корпуси алергологічних лікарень на разі зачинені, тож лікуватись можна лише ропою та цілющою гряззю Солотвинських озер.

Місцева алергологічна лікарня була змушена зачинити підземні корпуси через аварійний стан. Шахти №8 та №9 Солотвинського солерудника більше не служать справі лікування чисельних гостей. Вода розмиває величезні пустоти під селищем, тож ґрунт провалюється — спускатись глибоко під землю стало небезпечно. Хоча прихильники екстріму тільки того і чекали — екстремали замінили розслаблених курортників. Вони озброюються спорядженням, щоб відвідати підземні печери та шахти Солотвино.

Алергологічна лікарня в Солотвино
Алергологічна лікарня в Солотвино

Що особливого в кліматі копалень?

В шахтах панує стала температура та атмосферний тиск. В підземних галереях сухе повітря, насичене частинками кам’яної солі. А головне: там повністю відсутні шкідливі бактерії та алергени. Ремісія, якої можна досягти за допомогою солотвинської спелеотерапії, триває півроку! Тож деякі туристи, які скаржаться, наприклад, на ревматизм, наїжджали до Солотвино двічі на рік, щоб забути про болі в суглобах. Побічних явищ майже немає, лікуватися в соляних печерах можуть і дорослі, і діти. У Солотвино не використовували розпорошення соляного пилу — хімічні елементи випаровуються природним шляхом, що набагато корисніше, ніж штучні соляні кімнати. А найпопулярніший сувенір з цього закарпатського селища — соляна лампа.

Розташування

Солотвино, Закарпатська область

47.955556, 23.871110999999928

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км