• Трускавець
Трускавець
Трускавець — один з найвідоміших бальнеологічних курортів України, а також місто з древньою буремною історією. А ви знали, що колись на місці Трускавця точилися битви слов’ян з римлянами?
18 квіт. 2018 84350

Бальнеологічний курорт Трускавець знаходиться у мальовничій долині в передгір’ї Карпат. Археологи дійсно знайшли тут римський бойовий чекан, і з того часу науковці тримаються думки, що в цих краях билися з римськими легіонерами стародавні карпи — те саме слов’янське плем’я, на честь якого й названі Карпати.

Сучасний затишний Трускавець може запропонувати відпочинок на будь-який смак: старші люди їдуть сюди оздоровлюватись, молодші – веселитись у чисельних кафе та клубах. У Трускавці зручно завершувати пішохідні гірські подорожі – тут можна перепочити та сісти на потяг до Львова.

Трускавець
Трускавець

Курорт європейського рівня, Трускавець розташований на території історичної Бойківщини, тож він цікавий не тільки комфортабельними санаторіями й готелями, але й захопливою історією краю. Туристам буде цікаво відвідати тутешній музей Михайла Біласа, а також художню та релігійну експозицію. Найдопитливіші гості можуть познайомитись з традиціями та побутом бойківського краю, а при нагоді побачити навіть традиційне весілля.

В райцентрі пропонують чисельні екскурсі невеличкими карпатськими селами, які безумовно варто відвідати. Наприклад, з Трускавця організують виїзди до сіл Східниця та Урич — біля них розташоване древнє місто-фортеця Тустань. Щоправда, від колись грізної фортеці лишились самі скелі, проте навіть на них історія лишила свій відбиток.

Трускавець
Трускавець

Нафтуся — найвідоміша вода

Трускавецькі мінеральні води набули слави навіть за межами України. Найвідомішою є водиця «Нафтуся», споживання якої сприяє виведенню з нирок піску та дрібних камінців, нормалізації обміну речовин й укріпленню імунітету. Назва води не випадкова: у цих краях видобувають не лише воду, але й нафту. Звісно, водиця не містить нафтових домішок, але у її складі є речовини нафтового походження. Вони надають воді легкий пізнаваний присмак. Крім того, інтерес до цілющих властивостей води виник у той самий час, коли почали розробляти нафтові родовища Карпат. У горах над Трускавцем можна побачити як діючі, так і покинуті помпи для викачування нафти.

Помпа для викачування нафти
Помпа для викачування нафти

Перший хімічний аналіз “Нафтусі” зробив львівський фармацевт Теодор Торосович на початку XIX століття. Пан Теодор також обґрунтував лікувальні властивості води та почав радити її в якості профілактичного засобу. Варто зазначити, що більшість туристів, які встигли навідатись до Львова пам’ятають Торосовича як винахідника гасової лямпи — так-так, це той самий пан. Родовище “Нафтусі” залягає безпосередньо в центрі Трускавця, де водиця й видобувається.

Родовище цілющої мінеральної води невичерпне — знаєте, чому? Секрет джерельного безсмертя полягає в тому, що вода утворюються завдяки атмосферним осадам та талому снігу, що проходять крізь ґрунт з високим вмістом мінеральних елементів. А оскільки карпатські сніги та дощі — невичерпний ресурс, то й “Нафтусі” не загрожує остаточне знищення туристичною навалою, яка щоліта штурмує місцеві санаторії.

Бювет мінеральних вод в Трускавці
Бювет мінеральних вод в Трускавці

В якості бальнеологічного курорту Трускавець зазнав слави ще за часів Австро-Угорської імперії. Перше приміщення для лікувальних ванн було споруджене у 1827 році, а пізніше в місті починають розбудовуватись розкішні готелі та санаторії для заможних гостей. Наприкінці позаминулого століття Трускавець був серйозним конкурентом відомого німецького курорту Вісбаден, до якого масово їхали європейські багатії, щоб поправити розхитане в салонах та на балах здоров’я.

Екскурсії з Трускавця

З Трускавця пропонують екскурсії до легендарного озера Синевир. Поїздка вимагає щонайменше 15 годин, по дорозі туристам покажуть кілька мальовничих гірських перевалів. Як ви не байдужі до старовинної архітектури, беріть екскурсії до Ужгороду та Мукачева — вам обов’язково покажуть фортеці, замки та монастирі Закарпаття. Крім того, у Трускавці пропонують відвідати замки Львівської області: Олеський, Підгорецький та Золочівський — так звану “Золоту підкову”.

Карта Трускавця

Трускавець карта
Карта Трускавця

Завантажити карту Трускавця у більшому розширенні можна тут.

Розташування

Трускавець, Львівська область

49.280556, 23.504999999999995

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км