• Санаторій Гірська Тиса
Санаторій Гірська Тиса

Санаторій “Гірська Тиса”, с. Кваси

Тут чи не найкраще в Україні вміють лікувати хвороби опорно-рухового апарату та периферичної нервової системи. Секрет — в унікальній вуглекислій миш’яковистій мінеральній воді.
18 квіт. 2018 80292

Аналогів місцевим “квасним” (мінеральним) водам у світі не так багато. Найближчі — французький курорт Ла-Бурбуль, Баден-Баден в Німеччині, джерела на острові Сахалін та курорт Накчіван, що в Азербайджані.

Історія “Гірської Тиси” почалась у 1958 році, коли тут з’явився однойменний пансіонат: оздоровлювати планували льотчиків-космонавтів СРСР та персонал атомних електростанцій. Аби ви не вважали, що, приїхавши сюди, оселитесь у номерах з потрісканою штукатуркою, а “душ Шарко” прийматимете у кімнатах зі старезним обладнанням: до 2008 року у санаторії було зроблено капітальний ремонт із заміною устаткування на сучасне.

Санаторій "Гірська Тиса"

У Квасах знаходиться єдине в Україні джерело миш’яковистої мінеральної води — ефективної при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, ендокринних, гінекологічних хвороб та захворювань, пов’язаних із порушенням обміну речовин.

У малих дозах вживання цієї води тонізує і зміцнює організм: нею можна покращити травлення, підвищити вміст гемоглобіну та кількість еритроцитів у крові, знизити розпад білків, збільшити рівень засвоєння фосфору і азоту.

Корисний миш’як

Миш’як у більшості людей асоціюється із смертельною отрутою, аж тут — несподіванка! — миш’яком ще й лікуватись можна?

Справа от у чому: в організмі людини в нормі міститься 0.1 грам миш’яку, проте розподілений він нерівномірно. Найбільша концентрація спостерігається в мозковій тканині, м'язах і органах, що мають розвинений м'язовий шар — серці, гортані, піхві, матці, сечовому міхурі, язиці. Миш’як в них виконує важливу роль: регулює правильне використання енергії на клітинному рівні.

Як тільки миш’як потрапляє в організм, енергетичний потенціал клітин і тканин підвищується. При цьому миш’як на наше тіло діяти може як при внутрішньому, так і при зовнішньому вживанні (наприклад, методом приймання ванн у мінеральній воді).

Миш’як — сильний засіб. Настільки сильний, що здатен дати покращення навіть для організму, отруєного полонієм (при вживанні миш'яковистого натрію).

Що лікують у Квасах?

Квасну воду з Квасів можна застосовувати навіть для лікування хронічної і клінічно комбінованої форми подагри, спостерігаються покращення у роботі печінки та нирок. Позитивний ефект від лікування може утримуватись від півроку до року.

Миш’яковиста вода підсилює захисну і компенсаторну регуляцію обміну при артритах та поліартритах, усуває метаболічні розлади, покращує моторику суглобів.

Курс миш’яковмісних ванн здатен підвищити вміст рибонуклеїнової кислоти в клітинах, змінити вміст аскорбінової кислоти та глікогенів.

Квасівська мінеральна вода позитивно впливає на процеси кровотворення і гормоноутворювальну функцію щитовидної залози.

Санаторій спеціалізується на:

  • артрозо-артритах, артрозопатіі різної етіології у т.ч. ревматоїдному артриті, псоріатичному артриті, подагрі в стадії ремісії;
  • остеохондрозі хребта, у тому числі ускладненого грижами, протрузіями, спондилоартрозом, спондилолістезом та ін.;
  • хворобі Бехтерева;
  • сколіозі, сколіотичній поставі;
  • гіпертиреозі (підвищеній функції щитовидної залози);
  • гіпоацидних гастритах;
  • псоріазі;
  • хронічних запальних гінекологічних захворюваннях;
  • хворобах опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, вегето-судинних розладах, здобутих у тому числі внаслідок радіоактивного впливу;
  • наслідках травм суглобів та хребта.

Для перебування в санаторії “Гірська Тиса” існує перелік протипоказань, серед яких артеріальна гіпертензія III-го ступеня, миготлива аритмія, інфекційні захворювання, інфаркт міокарду (за умови, якщо напад стався не менше 6 місяців тому), злоякісні та доброякісні новоутворення, епісиндроми, вагітність, психічні розлади, туберкульоз, а також загострення хронічних хвороб.

Методи лікування: одними ваннами не обійдеться

Окрім бальнеотерапії, у “Гірській Тисі” лікують соками, травами, голками (голкорефлексотерапія), п’явками і навіть бджолами — точніше, бджолиними продуктами, зокрема бджолиною отрутою.

Методи лікування в санаторії "Гірська Тиса"

Разом з тим, за приписом лікаря, у оздоровчу програму пацієнта можуть бути додані апаратна фізіотерапія, біоревіталізація, завдяки котрій можна значно покращити стан шкіри не тільки зовнішньо, але і зсередини, лікувальна гімнастика чи масаж, мезотерапія чи озонотерапія, промовисто названа також “медициною ХХІ століття”.

Щодо водних процедур, то тут їх незліченна кількість! Лікування паром, миш’яковисті мінеральні ванни, підводний душ-масаж, перлинні ванни, циркулярні і висхідні душі, “душ Шарко”. А ще тут можна сходити в інфрачервону сауну, що стимулює кровообіг та покращує мікроциркуляцію крові, збільшує вміст гемоглобіну та еритроцитів, покращує імунітет, позитивно впливає на опорно-руховий апарат, усуваючи судоми, болі у м’язах та суглобах, безсоння і взагалі робить нас людьми, дещо більш спокійними та врівноваженими.

На додачу до всього переліченого, відвідувачі пройдуть курс кліматотерапії — Карпати здатні творити дива самим своїм існуванням. Краще за лісову доріжку, що йде собі ген-ген за пагорб і уявити не можна, коли треба полікувати м’язи, суглоби, легені чи банальну людську лінь. Аби з лікувальників одразу не сходив сьомий піт, у санаторії розроблені спеціальні маршрути різної складності, які, за приписом лікаря, чи без нього, можуть використовуватись в корисних для здоров’я цілях.

Кваси, автор Ярослав Тюрменко

Дозвілля

Аби урізноманітнити час перебування у санаторії, чимало цікавого вам запропонують безпосередньо в його адміністрації — піші прогулянки чи кінні, екскурсії в міста наближені та віддалені, ба навіть культурно-краєзнавчу екскурсію, на якій вам розкажуть про гуцульський побут, історію, звичаї карпатського народу.

Кінні прогулянки по Квасах

Маєте вільний день і хочете подорожувати самостійно? Рушайте, скажімо, до Мукачева чи Ужгороду, заїдьте до Чинадійово оглянути палац Шенборнів. Чи прямуйте у протилежний бік — на водоспади Труфанець, Женецький Гук чи Пробій, що гуркотить в Яремче біля відомого сувенірного ринку.

Або, щоб далеко не ходити, візьміть екскурсію мінеральними джерелами Квасів. Чи надають таку в санаторії — можна дізнатись, а от місцеві жителі залюбки відведуть, покажуть, розкажуть, де яка вода та які лікувальні властивості вона має. Тільки не забудьте прихопити із собою кружку!

Екскурсія 10 найбільш цікавими джерелами може розтягтись на 3-4 години! Про таку, наприклад, можна домовитись із Віталієм Кабалем, вартість екскурсії на літо 2015 року складала 250 гривень з групи (конт. номер +38 097 998-26-89).

І наостанок: недарма Кваси назвали так за їх “квасну” воду — мінеральних джерел тут більше 200, з них 22 великих джерела.

Розташування

село Кваси, Закарпатська область

48.155278, 24.280555999999933

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км