Зазвичай, карпатські водойми пов’язані з сумними легендами. Так, одні утворювались зі сліз горян на охорону коханих від смерті — озера, водоспади та ріки ставали на заваді лихим людям, перегороджуючи шлях до цілих сіл. Інші уособлюють символ туги за тими, кого смерті таки вдалось забрати. Що до “Дівочих сліз”, тут можна гадати, що стало причиною появи такої назви. Прийдіть, послухайте його пісень — може вам відкриється таємниця?
Розташований на ріці Жонка, у мальовничій місцині. Довкола — буковий ліс, що поступово повзе на карпатські крутосхили, а ще — порослі мохом скелі, які подекуди, здається, тримає від падіння в прірву тільки туго сплетене коріння дерев. Природна гармонія — не інакше!
“Дівочі сльози” — однокаскадний водоспад висотою падіння води не більше 1.5 метра. Зате плесо одразу біля нього дозволяє купатись жаркої днини. Попід потік водоспаду, одначе, ставати не радимо: захочете відчути ефект джакузі, а натомість можете отримати каменем по голові — Жонка, все ж, гірська ріка. А гірські ріки ламають скелі, трощать каміння, а потім переносять уламки вниз за течією.
І хай вона не здається вам струмочком: навесні та після злив Жонка здатна показати доволі норовливий характер!
Біля водоспаду облаштовані місця для відпочинку — встановлена дерев’яна альтанка, де можна, наприклад, сховатись від дощу, прихопивши з дому бутерброд, або просто перепочити від тривалої прогулянки, зручно вмостившись на лавах.
Відвідування водоспаду безкоштовне, а от за перепочинок у дерев’яних спорудах можуть попросити незначної платні.
Як дістатись:
Від Яремче до “Дівочих сліз” веде добра дорога: спочатку асфальтована, потім — бетонована, а ще далі — “класична карпатська” ґрунтовка. Не доходячи до сувенірного ринку, що біля залізничного мосту через Прут, поверніть на вул. Грушевського через залізничний переїзд. Прямуйте нею у напрямку Вольєрного господарства (тут, до речі, можна зробити зупинку: подивитись на представників карпатської фауни — орлів, кабанів, благородних оленів).
Від Вольєрного господарства до водоспаду веде маркована синім стежка (позначки відповідного кольору шукайте на деревах чи камінні). Цю частину шляху можна подолати не тільки пішки, а ще й кіньми або велосипедом.
Машинам до “Дівочих сліз” — зась! А от мотоциклом чи квадроциклом доїхати можна без проблем.
Розташування
-
Вольєрне господарство
Косулі, дикі кабани, орли та інші представники карпатської фауни, як на долоні. Головна перевага вольєрного господарства в Яремче — відсутність зоопаркової атмосфери. Тут всі тварини та птахи утримуються у напіввільних умовах.
-
Водоспад Пробій
Пробій — один з небагатьох карпатських водоспадів, до якого не треба далеко їхати: знаходиться він у самому серці м. Яремче.
-
Ресторан-музей "Гуцульщина"
Якщо цікавить архітектура Карпатського краю, «Гуцульщина» — чудовий приклад: збудований без жодного цвяха ресторан, ззовні оздоблений філігранною різьбою, відображає класичні для тутешніх місць архітектурні форми.
-
Сувенірний ринок в Яремче
Хто б не хотів привезти на згадку про Карпати приємний сувенір? Різьблений кухоль, теплі в’язані шкарпетки з вовни, глиняний сервіз ручної роботи, традиційну вишиванку чи навіть теплий ліжник — все, чим тільки багата Гуцульщина, можна придбати у місцевих майстрів!