• Водоспад Гуркало, фото Іван Кміть
Водоспад Гуркало, фото Іван Кміть

Водоспад Гуркало

Водоспад на Великій Річці з дуже промовистою назвою. Завітайте сюди навесні — побачити, наскільки потужною буває вода, або влітку — відпочити у лісовому затінку біля водограю.
17 квіт. 2018 50918

Гуркало — водоспад на Великій Річці неподалік м. Сколе, що у Львівській області.

Від траси дістатись сюди можна тільки пішки. Незважаючи на близькість до автомобільних доріг, чотириколісні сюди не заїдуть — ґрунтова дорога, що веде до водоспаду, особливо після дощу, для проїзду машин не придатна.

Гуркало
Водоспад Гуркало, фото Іван Кміть

Висота падіння води становить не більше 5 метрів, проте навесні, коли тануть сніги, будь-який інший водоспад Карпат може позаздрити моці Гуркала. Що й казати: він повністю відповідає власній назві!

До речі, понад водоспадом Велика Річка має ще три помітні перепади висоти, за що місцеві кличуть ту ділянку Малим Гуркалом.

Довкола водоспаду є галявини, на яких без проблем розміститься невелика група туристів — із наметами, вогнищем та безперешкодним доступом до джерела чистої карпатської води.

Водоспад Гуркало
Водоспад Гуркало, фото Іван Кміть

Аби не йти до водоспаду через гору Парашку, можна під’їхати до сусіднього села Корчин і піднятись до гідрологічної пам’ятки маркованим маршрутом. Від Корчина до Гуркала приблизно 6 км. Помірним темпом цю відстань подолаєте за 2.5 години.

Якщо ви вже тут, можете зазирнути і на протилежну вершину — по той бік ріки Опір знаходиться гора Ключ, а попід нею — Мертве озеро та Кам’янецький водоспад, більш повноводний та високий.

В один день подивитись обидва водоспади вам навряд чи вдасться — підйом до кожного з них вимагає часу та фізичних зусиль, пожалійте свої ноги та легені — ви ж на відпочинку, а не на спортивних змаганнях із кількості побаченого за день!

На ніч зупинитись можна у місті Сколе або прилеглих селах — знайти домівку на ніч тут не проблема.

Розташування

Водоспад Гуркало, Львівська область

49.0840103, 23.471952299999998

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км