• Водоспад Скакало
Водоспад Скакало
Прогулянка до водоспаду Скакало не потребує багато часу. Рушаючи до цієї природної атракції з віддалених селищ, можна відвідати ще кілька закарпатських цікавинок. Як щодо романтичного замку?
17 квіт. 2018 45786

Незаймана природа Українських Карпат причаровує туристів, наче приворотне зілля. Деякі локації користуються настільки високим попитом серед гостей, що місцеві жителі вирішили від гріха подалі зробити незайману природу менш незайманою, і облаштували стежки та територію довкола. Одним з таких місць є водоспад Скакало — стрімкий потік, що зривається зі скель урочища Нижнє Грабовище.

Водоспад Скакало
Водоспад Скакало

Назву свою водограй отримав через те, що його потік наче стрибає по каменях — скаче. До потоку веде маркована стежка, щоб любі гості Закарпаття не заблукали. Але багато туристів припускаються помилки: діставшись до першого каскаду, вони вирішують, що це і є знаменитий Скакало. Не зупиняйтесь! Крокуйте стежкою далі — невдовзі вашим очам відкриється величне і водночас безтурботне видовище гірського водоспаду.

Якщо порівнювати Скакало з іншими карпатськими водограями, його можна назвати крихіткою: загальна висота каскадів — 4 м. Що це проти 24 м водоспаду Воєводин? А якщо пригадати висоту каскадів Шипоту, яка становить 14 м? От де є, на що подивитись! А тут лише 3 невеликі каскади. І хоча, коли мова йде про водограї, розмір дійсно має значення — Скакало варто визнати гідним суперникам своїх вищих братів. Він розташований у вельми приємній і мальовничій місцині.

Каскади водоспаду Скакало
Каскади водоспаду Скакало

Як дістатись водоспаду Скакало?

Найближчий населений пункт — Чинадієво. Від цього селища водоспад відділяють символічні 3.5 км — менше години пішої ходи. Ви ж знаєте, чому кожен порядний турист має відвідати Чинадієво? У цьому містечку розташований старовинний замок “Сент-Міклош” — романтична фортеця, стіни якої були свідками кохання угорської княгині Ілони Зріні й трансільванського графа Імре Текелі. Відвідини "фортеці кохання" налаштовують на романтичний лад — це враження можна закріпити, здійснивши прогулянку до водоспаду. За орієнтир можна взяти санаторій “Водограй”, від якого до маленького природного дива веде маркована стежка — гарантовано не заблукаєте. Шлях йде через гарний буковий ліс, по дорозі доведеться перетнути невеличкий міст.

Розташування

Водоспад Скакало

48.49358729999999, 22.833145699999932

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км