• Водоспад Пробій
Водоспад Пробій

Водоспад Пробій, м. Яремче

Пробій — один з небагатьох карпатських водоспадів, до якого не треба далеко їхати: знаходиться він у самому серці м. Яремче.
18 квіт. 2018 114535

Дорогою на яремчанський ярмарок ви обов’язково пройдете вузьким мостом, під яким гуде Пробій – чи не найповноводнійший каскадний водоспад Українських Карпат. Кажуть, раніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по ріці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту.

водоспад Пробій
Водоспад Пробій в Яремче

Води Прута спадають вниз з висоти 8 метрів. Більшість карпатських водоспадів можна роздивитись лише з річкових долин, а Пробій — з усіх можливих ракурсів. Наприклад, можна спуститись до самого водоспаду зі сторони ярмарку.

Але будьте обережні! Не спокушайтесь вилізти на річкові брили: банальна цікавість чи бажання отримати пам’ятне фото Пробія може коштувати вам здоров’я — ба й життя! Каміння підступно слизьке, а сила води набагато більша, ніж видається на перший погляд. Трагічні випадки, коли непильного туриста збивало з ніг, на жаль, не поодинокі.

Каскади водоспаду Пробій
Каскади водоспаду Пробій

У вас також є рідкісна нагода роздивитись водоспад згори — у 20 метрах над Пробієм височіє пішохідний міст.

До речі, на лівий берег Прута тут, окрім як мостом, можна потрапити й іншим шляхом – придбавши квиток на підвісну переправу. Гадаємо, швидкість падіння води та динамічна сила водоспаду вразять вас ще більше, коли пронесетесь над каскадом, міцно тримаючись за натягнутий канат.

Водоспад Пробій взимку
Водоспад Пробій взимку, фото Андрій Твардовський

Від Пробія, до речі, вгору веде промаркований туристичний маршрут на хребет Явірник. А ще це місце слугує кінцем рафтингового маршруту Яремчанським каньйоном — екстремали, за умови достатнього рівня води у Пруті, сплавляються від Ворохти до Яремче. Протяжність такого сплаву — близько 40 км.

Розташування

водоспад Пробій, місто Яремче

48.4392331, 24.53973510000003

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км