• Джерело краси Юзя, Трускавець
Джерело краси Юзя, Трускавець

Джерело краси “Юзя”, м. Трускавець

У Трускавці 14 мінеральних джерел — і майже всі вони мають жіночі імена: “Софія”, “Марія”, ба навіть “Нафтуся” звучить наче ймення юної дівчини. Джерело “Юзя” не є винятком — воно назване на честь чарівної мавки, і подейкують, ніби його цілюща вода повертає втрачену красу та молодість…
17 квіт. 2018 30164

У кожній легенді є зернятко правди. Трускавецьке джерело №11 дійсно здатне повернути вам молодість, зробити шкіру пружною та чистою. Слабомінералізована вода “Юзі” містить не лише карбонатні, магнієві та кальцієві складники, але й речовини гліцеринового походження. Вони роблять воду м’якою, а на додачу розгладжують шкіру та надають їй блиску. Тому, завітавши до Трускавця, не полінуйтесь розшукати джерело “Юзя”, щоб вмитись його кришталевою вологою…

Фонтан біля джерела краси Юзя
Фонтан біля джерела краси Юзя

Що ж за чарівна мавка дала джерелу краси своє ймення? Існує легенда про столяра Іштвана. Він був вже немолодий, коли в нього закохалась перша красуня Трускавця Сюзанна. Закохані побралися, але згодом у кралі Сюзанни з’явилось безліч прихильників, тож кожного разу, вертаючись з заробітків, Іштван зустрічав в хаті молодиків. Чоловіку це набридло, а оскільки з розлученнями тоді було складно, він просто пішов з дому до лісу. Мабуть, мав той столяр якийсь “тваринний магнетизм”, адже у лісі в нього закохалась мавка… Вона злякалась, коли стріла Іштвана у хащі, і кинулась тікати. Іштван зрозумів, що дівчина біжить у бік прірви і хотів перехопити її перш, ніж вона зірветься зі скеля. Проте впав сам, а коли прийшов до тями — над ним сиділа мавка та гірко плакала. Сльози Юзі омолодили Іштвана та додали йому краси.

Джерело краси Юзя
Джерело краси Юзя

Промайнули роки, чарівна Сюзанна перетворились за згорблену бабусю — і пригадала, що в неї є чоловік. Пішла до лісу його шукати, але коли побачила молодих Іштвана та Юзю, не наважилась розказати, хто вона є. І все ж таки щастя закоханих не було вічним — Іштвана вкусила гадюка, він помер, а безсмертна Юзя не захотіла лишатись на самоті — помінялась долею із Сюзанною. Люди кажуть, ніби в кришталевій воді джерела краси іноді можна побачити постать старенької.

Джерело краси Юзя в Трускавці
Джерело краси Юзя в Трускавці

Знайти воду з “Юзі” можна в бюветі, але краще пройтись до джерела у Курортному парку. Біля нього розташована площа, де можна присісти і відпочити, а до “Юзі” треба спуститись сходами. Ви зрозумієте, що не помилились, коли побачити пам’ятник на честь мавки. Поруч зі скульптурою є умивальник — спеціально для того, щоб кожен охочий міг вмитись водою краси та молодості. А от пити цю воду не радимо — обмежтесь умиванням.

Розташування

Трускавець, Львівська область

49.2760303, 23.51055759999997

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км