• Музей Біласа
Музей Біласа
Сучасне мистецтво — не обов’язково щось абстрактне та складне, що можуть до пуття зрозуміти лише знавці з двома освітами й званням академіків. Сучасне мистецтво — краса, зрозуміла кожному. Бажаєте вдихнути трохи сонця та життєлюбства? Тоді відвідайте музей Біласа у Трускавці.
з 10.00 до 18.00
17 квіт. 2018 18576

Музей народного художника України Михайла Біласа розмістився в самісінькому центрі Трускавця, у казковому дерев’яному будинку, що був зведений на початку минулого століття. Музей прижиттєвий, тобто Михайло Якимович і досі живе та плідно працює в місті, створюючи нові витвори мистецтва.

Роботи Біласа вважаються національною гордістю, ім’я художника можна знайти у мистецтвознавчих виданнях англійською, німецькою, польською чи будь-якою іншою мовою світу — аби лише цією мовою друкували книжки, присвячені сучасному мистецтву. Проте якщо ви очікуєте побачити живописні полотна, на вас чекає сюрприз — замість класичного живопису у 12 залах музею виставлено безліч текстильних робіт: гобелени та панно, килими та аплікації, верети і подушки. Михайло Білас має неабиякий досвід у якості ткача та вишивальника, він справжній майстер текстильної пластики. Всю роботу від початку і до кінця майстер виконує самостійно: створює ескізи та розробляє колористичні рішення, напинає нитки на ткацький верстат. Хоча митця надихає самобутня народна творчість, його роботи залишаються оригінальними та надзвичайно життєрадісними. Всі ці подушки, панно та гобелени існують в єдиному екземплярі.

Музей Михайла Біласа
Музей Михайла Біласа

Роботи Біласа складають постійну експозицію, проте час від часу старовинні стіни музею надають прихисток витворам інших художників, графіків чи скульпторів.

Вілла “Ґопляна”

Окрім художніх робот, що виставлені в музеї, порядному туристу варто побачити будівлю, в якій розміщено експозицію. Адже йдеться про пам’ятку архітектури в дусі модерну з елементами “закопанського” стилю — віллу “Ґопляну”. Зрубна конструкція з тесаних смерекових колод прикрашена різьбленими галереями-аркадами та ламаними багатосхилими дахами, а різьба, якою багато декорована вілла, нагадує гуцульські мотиви. Внутрішні приміщення прикрашають вітражі.

Вілла Гопляна
Вілла Гопляна

Вілла “Ґопляна” була побудована після Першої світової війни, коли почалася реконструкція місцевих курортів. Зусиллями бургомістра Раймунда Яроша Трускавець повернув собі минулу славу, перетворившись на серйозного конкурента для найкращих бальнеологічних курортів свого часу на кшталт Вісбадену. Вілла “Ґопляна” була розрахована на 50 гостей, які могли розташуватися у ній з великим комфортом. Пізніше розкішна будівля перетворилась на резиденцію пана Яроша, де він приймав почесних гостей: президентів Туреччини та Естонії, посла США у Польщі. Сьогодні на згадку про бургомістра лишилась лише меморіальна таблиця на фасаді будинку.

Як дістатись:

Занотовуйте адресу музею: м. Трускавець (Львівська обл.), майдан Кобзаря, 3. Працює щоденно, окрім понеділка, з 10.00 до 18.00. Зателефонувати, щоб поспілкуватись з працівниками музею, можна за номером: +38 (03247) 5-00-02.

Вартість візиту до самобутньої трускавецької експозиції символічна. Дорослим знайомство з сучасним мистецтвом буде коштувати 6 гривень, дітям — 3 гривні. Можна взяти також екскурсію — за це задоволення треба заплатити лише 20 гривень.

Розташування

Трускавець, майдан Кобзаря, 3

49.27990399999999, 23.504896099999996

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км