Опір — одна з небагатьох карпатських рік, що розтягуються на кілька десятків кілометрів. Довжина Опору — біля 58 км, ширина русла місцями становить 50-80 метрів.
Назва водойми виникла, ймовірно, за часів монголо-татарської навали: у середині XIII ст. тут чинився потужний опір загарбникам.
З набуттям популярності рафтингу на карпатських річках, туристи-екстремали з’явились і на Опорі: проходження ріки має 2-у категорію складності. Для тих, кого приваблюють довгі маршрути, на сплав краще приїздити навесні: тоді повноводна ріка дає можливість починати маршрут від Славського. Влітку, коли рівень води в Опорі суттєво знижується, сплавляються тільки від Сколе.
Рафтинг на Опорі мальовничий та захопливий. Довжина маршруту “для новачків” складає близько 15 км (старт у Сколе), тривалість такого сплаву в середньому — 3.5 години.
На маршруті буде що і коли роздивитись довкола — Опір тече Синєвицьким каньйоном з височенними скелями, які впираються в ріку. Проте довго ґав ловити не варто: проходження порогів, шивер, перекатів та бочок змусить вас як слід попрацювати веслами.
Поруч розташований водоспад Кам’янка, який завжди можна відвідати під час таборування у рафтинг-кемпінгах. Одноденні програми сплаву також існують, тож пригоди на ріці Опір можна записати як факультатив.
Якщо маєте більше вільного часу та бажання борсатись у воді, маршрут можна значно подовжити, сплавляючись від Сколе до Стрия. Тривалість проходження 30-40 км маршруту становить приблизно добу. Це комбінований маршрут: вирушивши до Опору, за кілька годин перейдете на ріку Стрий.
Не хвилюйтесь, весь день сидіти на веслах не доведеться! Зазвичай, маршрути такої протяжності мають точки перепочину та включають екскурсії природними чи архітектурними пам’ятками, що розташовані неподалік ріки. Звісно, без смачного обіду вас ніхто не лишить!
Загалом, маршрутів для рафтингу на Опорі та Стрию безліч! Як і варіантів, на чому сплавлятись: катамарани, каяки, байдарки тощо. Відповідно до обраного виду водного транспорту різниться і кількість учасників групи для сплаву. Але це вже деталі.
Три найпопулярніших маршрути для рафтингу на Опорі
Сколе — с. Верхнє-Синьовидне (протяжність 15 км, 2 категорія складності);
Сколе — с. Розгірче (протяжність 30 км, 2 категорія складності);
Славське — с. Верхнє-Синьовидне (протяжність 30 км, проходження маршруту можливе лише за умови високого рівня води в Опорі).
Розташування
-
Місто Сколе
Сколе часто сприймають як місто-сателіт: чимало туристів винаймають тут житло, коли приїздять до Славського кататись на лижах. Проте у Сколе є чим розважитись — і не тільки у високий сезон!
-
Кам’янецький водоспад
Гучний потік Кам’янецького водоспаду чути здаля. З таким орієнтиром повз водоспад ви точно не пройдете!
-
Мертве озеро (Журавлине)
Озеро ще називають “Чорним” через темний колір води. Хочете знати, що таке моторошна краса? Вам сюди!
-
Водоспад Гуркало
Водоспад на Великій Річці з дуже промовистою назвою. Завітайте сюди навесні — побачити, наскільки потужною буває вода, або влітку — відпочити у лісовому затінку біля водограю.