• Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак
Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак
Туристи ще називають його “Трояска”, бо лежить на схід від однойменної гори у масиві Свидовець. Дійти сюди можна пішки, а можна дістатись верхи.
09 вер. 2021 26766

Одне з найвисокогірніших карпатських озер завдовжки 126 м та завширшки близько 100 м лежить поблизу хребта Апшинець у Свидовецькому масиві. З висоти у 1487 м н.р.м. відкриваються чудові панорамні види на кам’янисті Ґорґани та схили самого Свидовця.

Замовити трансфер на Драгобрат, поїздку в гори або на екскурсію

Біля цього озера приємно ставати на ночівлю: відносно близько ліс, де можна назбирати хмизу для багаття, чимало рівних місць для наметів, поруч — струмок.

Озеро Апшинець
Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак

Глибина озера подекуди сягає 3.3 метрів, влітку на гарячому сонці озеро може поверхово прогріватись до 13 градусів тепла.

Біля Апшинця чисто, майже ніколи немає туристів, на відміну від популярної Догяски — до цього озера можна доїхати позашляховиком, що іноді псує всю романтику тим, хто не розраховував високо в горах слухати музику з колонок Джипа.

Озеро Апшинець
Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак

Дістатись Апшинця можна, звернувши з хребтової дороги — стежина для спуску до озера однозначна, не переплутаєте. Якщо ж ви не в горах, але хотіли би піднятися до озера на день, краще обирати не піший маршрут, а питати коней. До озера добрих 6-7 годин з низовини, а ще ж і назад дістатись треба!

Озеро Апшинець
Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак

Як дістатись:

Маршрут до озера Апшинець можна починати від навчально-наукової бази “Ясіня” (7 км від с. Чорна Тиса). Затяжним підйомом дійти до полонини Татул, далі прямувати через Татульський Грунь на Свидовецький хребет. Гребенем хребта пройти г. Котел. Тут постане вибір: спуститись на о. Ворожеську, о. Апшинець (3 км від нього, якщо йти далі хребтом), чи на о. Догяска (Герешаска).

Озеро Апшинець
Озеро Апшинець, фото Дмитро Григорчак

Заходити можна і з іншого боку Свидовця — зі сторони г/к “Драгобрат”. Якщо пощастить в Ясінях чи під самим підйомом до Драгобрату, можна “спіймати” УАЗ-66 або будь-яку іншу вантажівку, що прямує на високогір’я. Сталих тарифів немає, та й карпатський автостоп не завжди дієвий. Одні групи до курорту чи навіть вище нього можуть довезти і за 100-200 гривень за всіх, а інша машина й не зупиниться, аби підібрати подорожнього.

Маршрут на озеро Апшинець, Свидовецький хребет:


Розташування

Озеро Апшинець

48.28072030000001, 24.156841699999973

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км