• Озеро Герешаска, фото Deffar
Озеро Герешаска, фото Deffar

Драгобратський водоспад та озеро Герешаска

Заввишки більше 7 метрів каскадний водоспад розташований неподалік відомого гірськолижного курорту Драгобрат. Вище від нього — озеро Герешаска. Разом вони утворюють дивовижний природний ансамбль, а ще це просто прекрасні локації для одноденної прогулянки!
09 вер. 2021 60827
Замовити трансфер на Драгобрат, поїздку в гори або на екскурсію

На захід від туристичної бази та долини Драгобрат, на річці Кисва (інша назва — Косівська річка) гуркотить водоспад Драгобратський. Дійти з г/к “Драгобрат” до водоспаду можна повз гору Стіг у напрямку вершини Апшинець (Догяска). Дорога від курорту до водоспаду в один бік може розтягнутись на 2-2.5 години.

Озеро Герешаска
Озеро Герешаска, фото Anton Zagorulko

Вода тут спадає з висоти 7 метрів. Найбільш видовищного вигляду водоспад набирає навесні, коли тануть сніги, або влітку, після затяжних дощів. Підйом до водограю непростий, проте краса краєвидів, що можна побачити з висоти у 1 500 метрів, того варта!

Озеро Герешаска
Озеро Герешаска, фото Deffar

Трохи вище за Драгобратський, на 1 577 м над рівнем моря, розташоване озеро Герешаска — озеро дивовижної прямокутної форми. Ширина озера — більше 110 метрів, глибина — до 1.2 метрів, проте навіть у сонячну днину вода тут не прогрівається вище 11 градусів тепла.

Як не хочеться йти пішки, до цих атракцій можна винайняти позашляховик.

Озеро Герешаска
Озеро Герешаска, фото Deffar

Аби потрапити на водоспад та озеро, варто йти з г/к “Драгобрат” через гору Стіг. Озеро можна роздивитись з Апшинецького хребта, або взяти ліворуч від хребтової стежини і попрямувати на водоспад. Маршрут Свидовцем до озера маркований — шукайте прямокутну мітку: дві білі смуги, поміж ними — жовта.

Окрім Драгобратського водоспаду та Герешаски на Свидовці є ще принаймні три високогірні водойми: озера Івор, Апшинець та Ворожеська. Якщо взяти за мету за день обійти їх всі — ідею в життя цілком можна втілити. От тільки чи варто — спуски до озер з хребтової стежки достатньо урвисті, а вам доведеться ж не тільки спускатись до водойм, але й підійматись догори! Щоправда, можна задовольнитись прогулянкою хребтом, і озера фотографувати здалеку. На це точно стане часу!


Розташування

Драгобрат, Рахівський район, Закарпатська область

48.269995, 24.165302

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км