Кажуть, “Ворожеська”, бо вороже. Жили-були собі два брати. Хазяйновиті, ловкі, дужі. Жила-була собі Марічка. Вродлива, не гонорова і незаміжня. Все би добре, та легінів двоє, а красива Марічка на все село тільки одна. Вирішили братчики позмагатись: хто першим перепливе гірське озеро, той й буде до Марічки свататись.
Піднялись в гори, скинули сорочки — та й ну водну гладь руками розривати. Аж ось небо блакитне хмара чорна закрила, вітер здійняв хвилю, та обох братів накрила і вмить затягла в озерну безодню.
Братів відтоді ніхто не бачив. Тільки приходила старенька мати до того озера, заламувала руки, кричала: “Чого ж ти до мене таке вороже? Верни синів, змилуйся!”. Та тільки вітер, що не вщухав, піходплював її слова, і йшла луна Карпатами: “Вороже… Вороже… Вороже...”
Якщо більшість карпатських високогірних озер неглибокі і мають максимум 1.2-1.5 метри завглибшки, то Ворожеська в цьому плані рекордсмен — глибина озера подекуди сягає 4.5 метрів. Тим не менше, пірнати з розгону у нього не радимо: на дні де-не-де лежать валуни, та й вода тут влітку не прогрівається вище 12 градусів тепла.
Озер насправді тут два: більше — майже кругле, має 95 метрів в діаметрі, друге, за 15 метрів від нього — менше, має 2 метри завглибшки та привабливу форму місячної скибки. Біля Ворожеськи можна розбити табір: вода в озерах прісна, є пологі місця під намети, а ще довкола доволі мальовничі краєвиди. А як інакше, якщо ви попід самісіньким хребтом на висоті 1460 метрів н.р.м.! З одного боку — стрімкий підйом на вершину г. Ворожеська, з іншого — гори, що безкінечно тягнуться за горизонт.
Якщо є вибір, до якого з озер спускатись на ночівлю, краще обирайте Ворожеську: тут не буває гамірних туристів на позашляховиках і зазвичай сусідні наметові табори не порушують дзен інших відпочивальників.
Як дістатись:
Якщо ви раптом будете на Драгобраті, на Ворожеську можна сходити з провідником, або самотужки, прихопивши мапу. Або з винайняти ГАЗ-66, що для великої компанії — цілком можлива витрата, і проїхатись вантажівкою карпатськими крутогорами у наближені до озера місцини.
Пішохідний маршрут до озера й околицями дивіться нижче.
Маршрут на озеро Ворожеська, Свидовецький хребет:
Розташування
-
Драгобратський водоспад та озеро Герешаска
Заввишки більше 7 метрів каскадний водоспад розташований неподалік відомого гірськолижного курорту Драгобрат. Вище від нього — озеро Герешаска. Разом вони утворюють дивовижний природний ансамбль, а ще це просто прекрасні локації для одноденної прогулянки!
-
Озеро Апшинець
Туристи ще називають його “Трояска”, бо лежить на схід від однойменної гори у масиві Свидовець. Дійти сюди можна пішки, а можна дістатись верхи.
-
Свидовецький хребет
Третій за висотою хребет у Карпатах — популярний об’єкт пішохідного та велотуризму. Що вам більше подобається — високогірні озера, водоспади чи безкраї краєвиди на гори? На Свидовці є все!
-
Драгобрат
Сезон тут інколи триває до середини травня, а крутизна схилів та кількість трас для фрірайду тішить кожного лижника/бордиста. Набридли “дитячі гірки”? Приїздіть до Драгобрату!