Гірськолижний курорт Буковель розташований за селом Поляниця. Знаходиться він на висоті 920 метрів н.р.м. Сезон катання тут може тривати з листопада до середини квітня. Перевершити Буковель у цьому може хіба що Драгобрат, де сніг лежить на місяць довше — інколи майже до середини травня. Різноманітні траси та розвинена інфраструктура дозволяють Буковелі вийти на європейський рівень, приваблюючи десятки тисяч туристів щороку, а у 2012 році цей гірськолижний курорт був визнаний найбільш швидкозростаючим у світі!
Зимові розваги
Зима на Буковелі — це, звісно, лижі та сноуборди. Несніжні зими тут бувають вкрай рідко, проте штучне засніження трас значною мірою вирішує і це питання.
Траси:
На Буковелі два десятки трас для початківців, більше 25 — червоних (середня складність) та 12 чорних трас. Загальна кількість — 63 траси усіх рівнів складності. Довжина трас — від 300 до 2 300 метрів. Перепад висот становить від 40 до 380 метрів. І хоча більшість маршрутів перетинає чи поєднується один з одним, з таким вибором трас та ski-пасом ви точно не занудьгуєте!
Витяги:
Діє 16 витягів: є бугельні та 2-х, 3-х та 4-крісельні витяги пропускною здатністю від 808 до 2400 осіб на годину та мультиліфт. Деякі витяги продовжують працювати навіть після завершення лижного сезону — ними піднімаються туристи задля казкових краєвидів, що відкриваються з вершин довкола Буковелі, а також спортсмени.
На курорті є можливість винайняти ратрак, аби піднятись до початку чорних трас на вершини гір, або ж просто виїхати на оглядову екскурсію. Деякі траси мають освітлення — можна кататись ввечері.
До послуг відпочиваючих численні пункти прокату, школа інструкторів для дорослих та дітей (є спеціальні навчальні гірки), обладнана ігрова зона для дітей на свіжому повітрі та в приміщенні, є парковки.
Окрім лиж та сноубордів на Буковелі можна розважатись сніжними прогулянками на снігоходах (моделі як для одного пасажира, так і для двох дорослих з дитиною). Вперше за кермом такого транспорту? Не хвилюйтесь: вас супроводжуватиме інструктор — при потребі підкаже, куди подивитись та коли тиснути гальма. Ви в надійних руках!
Снігохід — не ваше? Візьміть сноубайк: ним, не гірше ніж на лижах чи борді, можна кататись загальними трасами. Сноубайк має 5 точок опори — треба дуже постаратись, аби з такого впасти. Плюс, стилі катання на ньому бувають різними — вам сподобається, впевнені. Щоправда, попереднього короткого курсу навчання не минути — буквально 2 години з інструктором і ви готові до пригод.
На сноубайки діє обмеження: 100 кг ваги та вік від 4 років.
А ще в прокат можна взяти квадроцикл: кататись ним можна як трасами, так і засніженим лісом довкола Буковелі.
Для тих, хто всю зимову відпустку не знімає лиж та сноуборду, на курорті передбачені інші забавки. Наприклад, біг-ейрбег — атракціон для сміливих та вправних. Хочете покращити свої акробатичні вміння, вистрибуючи з трампліну на велетенську повітряну подушку — будь ласка! Спочатку Big-Airbag використовувався виключно спортсменами, але тепер відкритий для загалу. Плюс ваш стрибок, при бажанні, ще й на відео запишуть.
Трюки — ваше все? Вам у сноупарк: хто вміє тільки стояти на борді чи лижах, інструктори покажуть, як стрибати, обертатись і виробляти речі, які тільки по телевізору можуть показати. Увага: таке навчання без синців не обійдеться, тож подбайте про відповідний захист. Пара подряпин та забій — запроста ціна для нових вражень та вмінь.
Тим, кому потрібен не інструктор, а майстер-клас, і такий можуть влаштувати. У сноупарку буде чим зайнятись і новачку, і майстру спорту.
Літо на Буковелі
Буковель постійно приймає туристів і останні кілька років довели: влітку на гірськолижному курорті може бути гарячіше, ніж у високий сезон під Новий рік!
Так, прикладом, у 2014 році тут відкрили найбільше штучне озеро України площею 6.8 га. Водойма має площу 750 на 140 метрів, глибину до 15 метрів та 2-кілометровий пляж. Чим не альтернатива морському відпочинку?
Чим тільки тут не пропонують розважитись: катають і на водних лижах, і на каяку, і на вейкборді, дають в прокат традиційні катамарани та гідроцикли. Тут навіть діє дайвінг-школа — хто ще не пірнав з аквалангом посеред гір? Підходь, записуйся!
Скалодром, піші та кінні прогулянки Карпатами, квадротури, різноманітні екскурсії у будь-який куточок Західної України, прокат велосипедів, пейнтбол та страйкбол, велопарк, затишні альтанки для відпочинку біля озера та в ліску і навіть місця для риболовлі.
Все це вже проходили і навіть з аквалангом пірнали? Спробуйте FlySurf — дозвольте потужним струменям води підняти вас над озером на кілька хвилин. Впевнені, так ви ще точно не розважались! Флай-сьорф — заняття на півгодини або більше, зате вражень — на все життя: короткий інструктаж на суші, пояснення основних принципів польоту — і можете хоч годину літати над водою.
Єдина умова: вас має бути більш ніж 40 кілограм і більше 14 років за віком.
Оздоровлення
На Буковелі можна не тільки розважатись, а й поєднувати приємне з корисним — оздоровлюватись під час відпочинку. Діагностичне та медичне обладнання, що встановлене на курорті, дозволяє допомагати людям з проблемами опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. До ваших послуг одразу декілька оздоровчих SPA-центрів, джерела мінеральних вод “Буковельська-1” та “Буковельська-2” (аналоги “Нафтусі”, гідрокарбонатно натрієві води) та беззаперечно лікувальний клімат Карпат — запорука хорошого відпочинку з користю для здоров’я.
Плюс, на Буковелі можна спробувати унікальну процедуру — купання в чані на джерельній воді (аналог Лумшорським чанам на Закарпатті). Чан, що знаходиться на відкритому повітрі, наповнюється джерельною водою і підігрівається вогнем. Варити клієнтів на Буковелі не збираються, а от оздоровлювати — так. Гаряча, але не кипляча вода в чані зніме втому, очистить шкіру від міських токсинів, покращить кровообіг. Додавання збору трав або ефірних масел тільки покращить ефект.
І, звісно ж, класичну баню ніхто не відміняв. Скучили за обливанням крижаною вдою після парильні та вовняними шапочками — банька на дровах поставить вас на ноги та додасть бадьорості.
Артек-Буковель
Влаштувати у Карпатах міжнародний дитячий табір збирались вже давно. Спочатку мова йшла про філію Артеку у Карпатах, але після подій 2014 року питання збереження табору отримало несподівано гостре значення. Відтак, Міжнародний дитячий центр переїхав у Буковель.
Першу зміну відкрили тут 16 червня 2014 року. Центр запланований як цілорічний: щоб діти могли відпочивати у Карпатах будь-якої пори року, діє загальноосвітня школа — учня можна не відривати від навчання і сміливо відправляти на відпочинок та оздоровлення.
На літо 2015 року заплановано прийняти 2 500 дітей з усіх куточків України та світу.
Що подивитись:
На Буковель можна приїхати на день по краєвиди, враження та розваги, а можна і винайняти житло на території гірськолижного курорту. Звідси зручно їздити до Яремче з її класичною гуцульською архітектурою та особливою атмосферою карпатського курорту. Дістатись можна власним транспортом або ж рейсовими автобусами, що ходять з Буковелі щогодини. До Яремче — 33 кілометри.
Можна відвідати Ворохту (19 км від курорту) — подивитись на старезні гуцульські храми та кам’яні віадуки, що сполучають урвисті схили гір понад рікою. Колись віадуками їздив перший карпатський потяг, тепер поруч збудовані сучасні залізничні мости. Між іншим, ворохтянським віадукам вже понад 100 років!
День або два можна присвятити Закарпаттю з його мінеральними водами та замками. Дорога до Мукачева чи Ужгороду відніме чимало часу, проте поїздка того однозначно буде варта!
І, звісно, гори: пішохідних маршрутів довкола Буковелю чимало. Є як одноденні, так і тижневі: можна піднятись на кам’янистий Хом’як біля Татарова (Ґорґанські гори), так і на Близниці (Свидовецький хребет), пішки чи УАЗом дістатись високогірних озер — наприклад, на оз. Догяска (Свидовецький хребет).
А ще не нехтуйте можливістю вийти на одну з карпатських полонин до пастухів — прямо там, на високогір’ї можна придбати смачнезного гуцульського сиру, ба й навіть подивитись, як його варять!
Як дістатись:
Найпростіший спосіб — власним автотранспортом з Івано-Франківська (трасою через Яремче та Яблуницю). Залежно від навантаженості траси та стану доріг, доїхати до Буковелі можна трохи більше, ніж за годину. Прямі рейсові автобуси відправляються з автостанцій Івано-Франківська раз або двічі на годину і зазвичай їдуть близько 2 годин.
У високий сезон задля покращення транспортного сполучення здійснюються регулярні авіарейси до Івано-Франківська з Києва та Дніпропетровська.
Також на Буковель можна їхати потягом: якщо рушати з Києва, краще виходити в Яремче — звідти і попутного транспорту більше, і дорога краща. Можна, звісно, вийти й у Ворохті, проте якість доріг на тій ділянці бажає кращого, хоч відстань до Буковелі й менша.
Потягом Львів-Рахів можна дістатись Татарова — звідти до курорту рукою подати.
Розташування
-
Яблуниця
Невеличке карпатське селище населенням трохи більше 2 тисяч людей зимою переповнюють туристи: Яблуниця — гірськолижний курорт, від якого рукою подати до Буковеля.
-
Ясіня
Взимку в Ясіні нема де яблуку впасти: селище — найближчий населений пункт до найвисокогірнішого лижного курорту України, Драгобрату. Сюди, окрім як за житлом помірної вартості, приїздять за гуцульським колоритом та зручністю виходу на маршрути до Петросу та Говерли.
-
Маршрут на гору Хом’як (1 542 м)
Дистанція та складність: 6 км, легкий
Час проходження: 2,5 годин (в одну сторону), одноденний
Локація: Ґорґанські гори -
Лазещина
Кажуть, названа так, бо то був “перелаз” між Галичиною та Закарпаттям. Нині ж село — комфортна для проживання локація взимку та будь-якої іншої пори, якщо ваша мета — зійти на Чорногірський хребет.