• Волосянка, фото: Олександр Котенко
Волосянка, фото: Олександр Котенко

Захар Беркут, с. Волосянка

Гірськолижний курорт “Захар Беркут” активно розвивається, близько розташований до Славського. А ще тут дуже красиво!
18 квіт. 2018 74606

Темпам розвитку курорту “Захар Беркут” можна тільки позаздрити. На цьому гірськолижному курорті добре розуміють: гостя треба розважати. Хороші сніжні траси різної складності, смачна кухня у кожному закладі та м’які подушки у готельних номерах – це тільки базові умови перебування. Незалежно від того, влітку ви приїдете у Карпати, чи взимку, не занудьгуєте!

Вигляд з гори Високий Верх, гірськолижного курорту Захар Беркут
Вигляд з гори Високий Верх, гірськолижного курорту Захар Беркут. Автор Олег Сорокін

Гірськолижний курорт “Захар Беркут”

Почнемо з головного. Гірськолижний курорт у Волосянці почав розвиватись нещодавно: якщо більшість витягів на інших локаціях, в тому числі і у Славському, були збудовані ще минулого сторіччя, “Захар Беркут” почав функціонувати у 2005 році. Наразі цей курорт має найсучасніше обладнання серед інших гірськолижних курортів Східних Бескид. Що він може запропонувати?

Гірськолижні траси

Наразі у Волосянці є 11 трас різного рівня складності. Перепад висот складає 552 м. Катання, у переважній більшості, відбувається на схилах г. Зворець (1 223 м) – північних, північно-західних та південно-західних, а також на схилах г. Високий Верх (1 244 м) – з північно-східної сторони. Окрім того, для катання відведені місця у впадині, прилеглої до території туристичного комплексу, або розташованих безпосередньо в межах т/к “Захар Беркут”.

Загальна протяжність трас складає 9 км: є 6 синіх, 4 червоних та одна чорна траса. Сині - траси для початківців, які впевнено вміють гальмувати, не бояться зміни рельєфу під час їзди та в змозі проїхати від старту до фінішу без курйозів.

Червоні мають більший нахил, зате майже не мають пологих ділянок: за рахунок коротких стрімких ділянок лижник на таких трасах може спробувати збільшити швидкість спуску, не ризикуючи при цьому кататись на урвистих чорних трасах.

Чорне маркування – тонкий натяк на важкість проходження траси. Принаймні, для новачків та любителів. Потрібно добре володіти собою та лижами/бордом, щоб кататись тут.

Підйомники

Курорт у своєму розпорядженні має 5 підйомників:

  • парнокрісельний – 2 800 м, зі станцією підсадки на висоті 1 075 м;
  • три бугельних на 700, 750 та 800 метрів;
  • мультиліфт на 250 метрів.
Бугельний підйомник гірськолижного курорту Захар Беркут
Бугельний підйомник гірськолижного курорту Захар Беркут

Підйомники працюють з 9 ранку до 17 години вечора. Останній підйом здійснюється не пізніше 16:30. Нічного катання, на жаль, поки що немає.

Мабуть, єдиний недолік довгого підйомника – його пропускна здатність, всього 320 пас./год. У зв’язку із чим у високий сезон часто можна простояти в черзі 15 хв. у будні, і півгодини на вихідних.

Діє кілька базових тарифів: для будніх та вихідних (абонементи), на разові підйоми без спорядження та стандартний для підйому зі спорядженням.

Окрім того влітку витяги здатні підіймати велосипеди.

Послуги

Тут є все, що вам тільки може знадобитись на гірськолижному курорті: два паркінги з охороною території на більш ніж 100 автівок (є платний та безкоштовний паркінги), чудово приймає сигнал всіх українських операторів стільникового зв’язку, вся територія курорту має відкрите Wi-Fi покриття.

Є пункти прокату гірськолижного спорядження (всі типи та розміри, в т.ч. і дитячі), медичні пункти, є можливість займатися з інструктором (погодинна оплата).

Під час пересадки з одного підйомника на інший можна випити гарячого чаю та погріти ніс в одному з кафе та ресторанів на схилах гір.

Окрім того, можна орендувати санчата, снігохід, сноубайк чи коней – кататись верхи або загорнувшись у теплий плед, сидячи в упряжці. Коні не в моді? Катайтесь на собаках! Собачі упряжки, загалом, – рідкість для Карпат. Але на “Захарі Беркуті” вони є!

Якщо на вулиці негода, на території туристичного комплексу є “класичні готельні розваги”: сауна, джакузі, більярд, настільний теніс та ін.

Дитячий відпочинок на курорті

Для дітей на гірськолижному курорті “Захар Беркут” обладнана ігрова кімната – можете лишати малечу бавитись і йти собі кантувати на схилах. Дітлахів можна взяти і з собою – діє мультиліфт, яким можна швидко та безпечно дістатись початку спуску. Як і завжди, запасний варіант, якщо ні ігрова кімната, ні сімейне катання вам не підходять – санчата та дитячі гірки.

Літній відпочинок

“Захар Беркут” приймає відвідувачів не тільки в сніжну пору року. Влітку тут можна відпочити не гірше, ніж взимку: кататись на конях, справлятись на байдарках, ходити в походи та, ризикнувши вперше в житті, вилізти на тутешні крутогори у пошуках прекрасних краєвидів. А ще кататись на велосипеді урвистими схилами або безпечно їхати хребтовою дорогою Високого Верху.

До речі, велосипед завжди можна взяти на прокат – ціни помірні, а вибір достатній.

Готель, буває, навіть влаштовує перегони на квадроциклах серед постояльців. Звичайно ж, з заохочувальними призами.

Один з найближчих варіантів – піднятись на гору Високий Верх. Пішки, або на підйомнику. Тільки не пропустіть по дорозі цікавинку – зайдіть до джерела “Писана криниця” напитись смачної мінеральної води.

Ще можна відчути себе Котигорошком, для спуску по схилу обравши... надувну кулю (зорбінг). Або потренуватись ще у одному виді екстремального спорту – альпінізмі, проходячи маршрут у мотузковому підвісному парку розваг.

Літній відпочинок в селі Волосянка
Літній відпочинок в селі Волосянка

Не вистачає водних процедур? Теж не проблема! На території туристичного комплексу є затишний басейн під відкритим небом, а також штучне озеро з проточною річковою водою.

Збирання грибів та ягід – обов’язкова складова літньої відпочинкової програми. Аби ви не потруїлись, знайшовши тільки на вигляд їстівну ягідку/грибок, у Волосянці завжди можна знайти провідника, який розкаже, що можна їсти, а що краще навіть руками не чіпати!

А ще завжди можна орендувати одну з багатьох альтанок – усамітнитись біля басейну чи на узліссі, приготувати м’ясо на мангалі і загалом приємно провести час.

Як доїхати

Потягом: до ст. Сколе або ст. Воловець електричкою зі Львова. Далі треба буде пересісти на автобус чи винайняти таксі.

Автобусом: зі Львова маршрутним таксі до Волосянки.

Автомобілем: їхати у напрямку Славського до Волосянки. Зі Львова до Волосянки 145 км, з Івано-Франківська 170 км, з Ужгороду – 130 км.

Розташування

82663,Львівська область, Сколівський район, село Волосянка, вул. Б. Хмельницького, 1

48.78, 23.428333000000066

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км