• Ясіня, фото: Ольга Максімова
Ясіня, фото: Ольга Максімова
Взимку в Ясіні нема де яблуку впасти: селище — найближчий населений пункт до найвисокогірнішого лижного курорту України, Драгобрату. Сюди, окрім як за житлом помірної вартості, приїздять за гуцульським колоритом та зручністю виходу на маршрути до Петросу та Говерли.
09 вер. 2021 59821

Ясіня — популярне місце для поселення взимку. Близькість до гірськолижного курорту Драгобрат забезпечує стабільно високий попит на стабільно недороге та достатньо комфортне житло. Окрім того, у Ясіні є де кататись! Щоправда, довжина спусків та незначний перепад висот задовільнять хіба що новачків — для любителів лиж та бордів на трасах Ясіні, напевно, буде нецікаво.

Лопушанський міст
Лопушанський міст, автор Ольга Максимова

Траси

Кататись можна з гори Костирівка (знаходиться у центрі смт.) — протяжність тутешньої траси становить 400 метрів, перепад висот — 70 метрів, ширина траси — 200 метрів.

Друга траса від центру віддалена на 2.5 км: міститься в урочищі Млаки, має протяжність 800 метрів, перепад висот становить 150 метрів.

На обох трасах діють бугельні підйомники: на 400 та 800 метрів відповідно.

Зазвичай, черг на підйомники немає. У високий сезон почекати доведеться не більше 10 хвилин.

Нічне катання відсутнє.

Замовити трансфер на Драгобрат, поїздку в гори або на екскурсію

Гірськолижний відпочинок у Драгобраті

Завдяки вдалому розташуванню, сніг у Драгобраті може лежати до середини травня! Гірськолижний курорт лежить на висоті 1 400 метрів поблизу гір Стіг та Близниця, що на Свидовецькому хребті. Він має 5 крутих чорних трас, а ратраками можна виїхати де повище для фрірайду (найдовший спуск — 3 км щастя, вільний від новачків на трасах!).

Якщо плануєте жити в Ясіні, а кататись у Драгобраті, врахуйте, що від смт. до курорту — 12 кілометрів гірської дороги, яку може подолати хіба що автомобіль 4Х4 з кліренсом не менше 20 см. Дорога від траси до г/к — грунтовий серпантин, часто заметений снігом, подекуди — вкритий ожеледицею, подекуди — заїжджений УАЗ-ами до непрохідної грязюки. Це не залякування, аби ви залишали машини на платних паркуваннях внизу і пересідали на таксі чи ті ж УАЗ-и. Це пересторога: там справді не місце легковим машинам, які до того їздили хіба що містом. А ще не місце водіям, які подібні схили долатимуть вперше в житті. Ваша безпека і безпека ваших пасажирів — понад усе!

Дорога до курорту Драгобрат
Дорога до курорту Драгобрат, автор Василь Ониськів

В Ясіні достатньо пунктів прокату гірськолижного спорядження на будь-яку вимогу: будь то якість чи межі бюджету. Є медпункти, продовольчі магазини і все те, за наявності чого ви зможете задовільнити будь-яку забаганку: більярд, сауни, бані і навіть гуцульські чани — унікальна, до речі, водна процедура.

Чани стоять на відкритому повітрі, підігріваються знизу, а вмістити можуть від 2 до 6 людей, залежно від розміру як самого чану, так і “розміру” його відвідувачів. Купатися пропонують в чистій джерельній воді, нагрітій достатньо, аби приймати ванни взимку простонеба.

Перед тим, як замовити подібну процедуру, рекомендуємо уважно ознайомитись із умовами, які можуть запропонувати хазяїни чану, більше дізнатись про ефект, який така гаряча ванна може справити на організм. Попередимо одразу: сподобатись може не кожному.

Аби не витратити дарма ані свій час, ані час господарів, краще підстрахуватись.

До речі, на підготовку одного такого чану йде щонайменше 2.5 години на розпалку вогнища для нагріву води, якої використовується до 1 200 літрів за раз. Робоча глибина чанів, зазвичай, становить 70 см. Сидіти у воді по груди достатньо комфортно — плечі та голова на морозі не мерзнуть.

Гуцульський чан — не просто розвага. Він має оздоровчий ефект: укріплює імунну систему, покращує роботу опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи, стимулює функції щитовидної залози, повертає пружність шкіри.

Ясіня
Ясіня, автор Ольга Максимова

Струківська церква (Церква Вознесіння Господнього)

Струківська церква стоїть на тому місці, де за легендою її поставив засновник Ясіні — Іван Струк. Швидкий прихід зими змусив його лишити овець на цьому боці ріки: вести отару додому він не міг через погодні умови і, аби врятуватись самому, вирішив спорудити з ясена кошару.

Повернувшись навесні, Струк здивувався: вівці не тільки пережили зиму, але ще й приплод дали! У знак вдячності Богові Іван звів тут дерев’яну церквицю, названу за його прізвищем Струківською.

На гербі Ясіні бачимо ясінь, з якого збудували кошару, вівчара Струка та його отару.

Струківська церква
Струківська церква, внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО

Струківська ж церква вважається однією з найкращих дерев’яних церков на Західній Україні — це довершений зразок гуцульської традиції будівництва з дерева. Внесена, до речі, до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Ясіня
Ясіня, автор Ольга Максимова

Водоспад Труфанець

Трасою від Ясіні до Квасів за кілька хвилин можна дістатись водоспаду Труфанець — 5-каскадний красень заввишки 36 метрів гуркоче одразу при дорозі. Тут зведена альтанка понад потоком — є, де відпочити у затінку та намилуватись падаючою водою. А от місця, де лишити авто немає — машину доведеться “припаркувати” на дорозі, увімкнувши аварійні вогні.

Відвідування водоспаду безкоштовне.

Розташування

Ясіня, Закарпатська область

48.272778, 24.37472200000002

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км