Бойківське село Орів лежить на берегах річки Стинавка. Це затишне старовинне селище має давню, буремну історію. За часів татарської навали воно було спалене, але працелюбні жителі старанно відновили його. Околиці Орова зачаровують красою природи: навкруги розлягаються широкі луки, примхливі вершини, око милують береги швидкоплинної річки. Одразу за Оровим починаються величні та загадкові Карпатські гори, вкриті густими, подекуди непролазними лісами.
Орів приваблює туристів, що цікавляться давніми традиціями, бажають зануритись у специфічний карпатський колорит. Опинившись у селі, варто подивитись на дерев’яну бойківську церкву з каплицею, що її було споруджено наприкінці 19 століття. Взимку до Орова приїздять кататись на лижах та сноуборді, санях та кінних упряжках. Влітку село приймає любителів піших прогулянок, верхової їзди та рибної ловлі. Бойківський край повний кришталево чистих річок і прозорих озер, в яких приємно освіжитись у літню спеку.
Туристичні маршрути
Орів лежить між гірськими хребтами, тож не дивно, що через селище проходять туристичні маршрути, які починаються або закінчуються у Трускавці. Затишний, гостинний Орів не знає шалених навал туристів, тому сюди можна приїхати, щоб відпочити від міського шуму і натовпу. На відміну від знаменитих гірськолижних курортів, де навчилися заробляти на подорожніх, Орів зберігає атмосферу щирої гостинності, некомерційного спілкування. Тут можна зайти до будь-якої хати і попросити свіжого молока. Орів – відносно велике село, але його будівлі не скупчені, а розкидані мальовничими схилами, тому створюється ілюзія усамітнення. Підйом на гірські вершини краще починати від місцевої школи – від неї вгору йде пряма дорога, яка виводить прямісінько на хребет. Опинившись на хребті, з іншого його боку можна побачити Трускавець і Дрогобич.
Розташування
-
Бювет мінеральних вод №1, м. Трускавець
Трускавецьке родовище мінеральних вод налічує 25 джерел, що пропонують 10 різновидів корисної вологи. А щоб туристи не бігали Трускавцем у пошуках призначеної лікарем води, існують Верхній і Нижній бювети.
-
Джерело краси “Юзя”, м. Трускавець
У Трускавці 14 мінеральних джерел — і майже всі вони мають жіночі імена: “Софія”, “Марія”, ба навіть “Нафтуся” звучить наче ймення юної дівчини. Джерело “Юзя” не є винятком — воно назване на честь чарівної мавки, і подейкують, ніби його цілюща вода повертає втрачену красу та молодість…
-
Музей Михайла Біласа
Сучасне мистецтво — не обов’язково щось абстрактне та складне, що можуть до пуття зрозуміти лише знавці з двома освітами й званням академіків. Сучасне мистецтво — краса, зрозуміла кожному. Бажаєте вдихнути трохи сонця та життєлюбства? Тоді відвідайте музей Біласа у Трускавці.
-
Курорт Трускавець
Трускавець — один з найвідоміших бальнеологічних курортів України, а також місто з древньою буремною історією. А ви знали, що колись на місці Трускавця точилися битви слов’ян з римлянами?