• Орів
Орів

Орів: затишок та щира гостинність

Мальовниче, не по-туристичному спокійне селище Орів розташоване неподалік від Трускавця. Воно зберігає неповторний бойківський колорит.
17 квіт. 2018 27877

Бойківське село Орів лежить на берегах річки Стинавка. Це затишне старовинне селище має давню, буремну історію. За часів татарської навали воно було спалене, але працелюбні жителі старанно відновили його. Околиці Орова зачаровують красою природи: навкруги розлягаються широкі луки, примхливі вершини, око милують береги швидкоплинної річки. Одразу за Оровим починаються величні та загадкові Карпатські гори, вкриті густими, подекуди непролазними лісами.

Орів приваблює туристів, що цікавляться давніми традиціями, бажають зануритись у специфічний карпатський колорит. Опинившись у селі, варто подивитись на дерев’яну бойківську церкву з каплицею, що її було споруджено наприкінці 19 століття. Взимку до Орова приїздять кататись на лижах та сноуборді, санях та кінних упряжках. Влітку село приймає любителів піших прогулянок, верхової їзди та рибної ловлі. Бойківський край повний кришталево чистих річок і прозорих озер, в яких приємно освіжитись у літню спеку.

Туристичні маршрути

Орів лежить між гірськими хребтами, тож не дивно, що через селище проходять туристичні маршрути, які починаються або закінчуються у Трускавці. Затишний, гостинний Орів не знає шалених навал туристів, тому сюди можна приїхати, щоб відпочити від міського шуму і натовпу. На відміну від знаменитих гірськолижних курортів, де навчилися заробляти на подорожніх, Орів зберігає атмосферу щирої гостинності, некомерційного спілкування. Тут можна зайти до будь-якої хати і попросити свіжого молока. Орів – відносно велике село, але його будівлі не скупчені, а розкидані мальовничими схилами, тому створюється ілюзія усамітнення. Підйом на гірські вершини краще починати від місцевої школи – від неї вгору йде пряма дорога, яка виводить прямісінько на хребет. Опинившись на хребті, з іншого його боку можна побачити Трускавець і Дрогобич.

Розташування

Орів, Львівська область

49.1925, 23.516666999999984

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км