• Нижній Студений
Нижній Студений

Нижній Студений: затишний відпочинок всією родиною

Затишне карпатське село Нижній Студений — чудове місце для родинного відпочинку. Взимку сюди йдуть аматори гірських лиж, щоб недорого винайняти житло та спорядження.
17 квіт. 2018 29522

Нижній Студений не набув слави у якості гірськолижного курорту, але село знаходиться майже впритул до Верхнього Студеного, де діють великі витяги та підйомники для початківців. Крім того, з Нижнього Студеного легко дістатися до модного гірськолижного курорту Пилипець. На туристів чекає прокат лижного спорядження, веселе катання на санях, традиційне гаряче вино та незабутня атмосфера затишного свята, що ніколи не полишає цих місць.

Нижній Студений взимку
Нижній Студений взимку

Їхати до Нижнього Студеного, щоб пристати до армії прихильників гірських лиж, можна вже з грудня — завершується сезон не раніше середини березня. У Верхньому Студеному облаштовано 4 модернових траси з бугельними підйомниками. Різниця висот на місцевих схилах складає 200 м. Однією з родзинок регіону є нічне катання — відповідні послуги пропонує траса спорткомплексу “Адреналін”. Для початківців передбачена можливість взяти інструктора.

Ви можете легко потрапити з Нижнього Студеного до Пилипця — на цьому курорті поширений фрірайд, а різниця висот може становити 900 м. Проте новачкам ніхто не заважає обрати пологу трасу для катання. У селі працюють бугельні, якірні та двокрісельні витяги.

Літні вакації

Старовинне село Нижній Студений знаходиться біля підніжжя Вододільного хребта. Назву свою воно отримало завдяки крижаній річці Студенка, яка плине з гір. Туристів вабить краса недоторканої природи: вибагливі лінії гірських гребенів, таємничі урвища, густі ліси, повні грибів та ягід. Винайнявши влітку житло у Нижньому Студеному, можна збирати солодкі карпатські чорниці, купатися і рибалити – не тільки у Студеній, адже неподалік від села розташоване чисте озеро Хащованське.

Літній відпочинок в селі Нижній Студений
Літній відпочинок в селі Нижній Студений

Нижній Студений – чудове місце для затишного родинного відпочинку. На подорожніх чекає щира карпатська гостинність та смачні традиційні страви, що їх пропонують тутешні ґаздині. Залишивши межі села, приємно гуляти полонинами. Для туристів, небайдужих до піших прогулянок, передбачена можливість взяти екскурсію до Синевіру або пройтись лісовою стежиною до водоспаду Шипіт. Прихильників активного відпочинку також зацікавлять маршрути, що йдуть на вершечки гір Гимба та Великий Верх. У селі працюють сервіси прокату гірських велосипедів. Втім, якщо серце прагне чогось більш екзотичного, ніж ровер, можна проїхатись верхи.

Село Нижній Студений пишається не тільки величчю довколишньої природи, але й рідкісною пам’яткою дерев’яної архітектури: церквою Благовіщення, що була зведена на початку 19 століття.

Розташування

Нижній Студений

48.69611099999999, 23.356389000000036

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км