• Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Рафтинг на річці Чорний Черемош

Рафтинг — виняток з усіх правил. Екстремальний спорт, що не потребує довготривалої підготовки, розвага, якій не заважає негода. Адже, коли дощить, рівень води в річці підіймається — те, що треба для рафтингу!
11 лют. 2019 40513

Найкращий час для сплаву Чорним Черемошем — весна, коли у горах тануть сніги, і ріки стають повноводними. Біля Верховини розташовано кілька рафтингових таборів, більшість з яких пропонують кількаденну програму сплавів — оптимальний варіант, скажімо, на час травневих вихідних, хоча сезон сплавів може тривати до жовтня.

Рафтинг Карпати "Бокораш" — рафтинг клуб для бажаючих опанувати рафтинг в Карпатах та провести свій відпочинок незабутньо. Для замовлень +38 (096) 054-54-01. Базування табору в смт. Верховина, сплав по р.Чорний Черемош. Вартість сплаву: 400грн (5,8км), 500грн (9км), 600грн (13км). Є можливість трансферу. Деталі на сайті https://raftingkarpaty.com

Суть рафтингу у сплаві бурхливою порожистою річкою на надувних човнах, катамаранах чи рафтах. Сплав може бути як індивідуальним, так і колективним. Особливих навичок для рафтингу мати не потрібно — всьому, що треба знати, навчать інструктори.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Чорний Черемош — лівий витік Черемошу, і так, існує інший витік під назвою Білий Черемош. Ріка котить свої води через Верховинський район Івано-Франківської області, і її загальна довжина — 87 км. Долина ріки мальовнича, із крутими урвистими схилами та густими лісами, вона слугує природною межею, що відділяє Гринявські гори від Чивчинських та Чорногори. Крижані води Черемоша живляться дощами та снігами. На берегах потоку лежать такі селища, як Буркут, Верховина, Криворівня, Дземброня, Верхній Ясенів та інші.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Основні пороги, придатні для рафтингу, розташовані на відтинку між селами Дземброня та Красник. Пороги вкупі зі спокійнішою ділянкою лежать поміж Дзембронею та Верховиною — тут розташовано безліч рафтинг-таборів, які приймають до своєї екстремальної компанії всіх охочих, навіть дітей від 10 років.

Траси для сплаву

На Чорному Черемоші є траси кількох рівнів складності. Рафтери для опису трас використовують 6 категорій, де цифрою I позначається найлегший маршрут, а цифрою VI — найскладніший. Для сплаву Черемошем не потрібно спеціальної підготовки, адже найвищий рівень складності тут лише третій.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Найскладніший відтинок лежить на шляху між Дзембронею та Красником, де на туристів чигають пороги “Білий кінь”, “Берди”, “Дземброня”, “Середній Гук”, “Малий Гук” та “Великий Гук”. Цей маршрут до душі прихильникам адреналіну, його протяжність — 8 км, а загальний час сплаву становить 1-1.5 години.

Від села Красник до Криворівні простягається траса II та III рівнів складності, її довжина — 15 км, а загальний час проходження — 3 години. Під час сплаву будуть час та сили, щоб помилуватись мальовничими берегами.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Опис порогів

Чорний Черемош бере початок біля села Буркут. На 20-у кілометрі русла розташований поріг “Дземброня”, початок якого легко пізнати, оскільки біля нього ріка круто повертає вліво, у звужену долину. На цьому порозі існує 3 ділянки: численні брили на швидкій течії, каскад уступів та несильний навал води на правий берег. Останню ділянку складають шивера з обливними каменями.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

За “Дзембронею” — кам’яниста мілина, а також місце впадіння притоки Бистрець. Далі йде поріг “Бистрець”, розташований на крутому повороті ріки. В порозі невеликі уступи, а в кінці повороту на рафтерів чигає брила, в яку впирається течія. Від гирла Бистреця береги стають вищими, вони обриваються у води скельними стінами — річка вступає в ущелину з каскадами порогів Гуки. Спочатку — Малий Гук, що починається з шивери. Потужний потік перевалює через маленькі та великі уступи, створюючи пінисті ями та стоячі хвилі. За поворотом — ділянка Гучок, а далі на спокійній течії варто готуватись до проходження Великого Гуку. За значними перепадами русла знову відносно спокійна ділянка з кількома шиверами — це завершення каскадів Гуки.

Рафтинг на річці Чорний Черемош
Рафтинг на річці Чорний Черемош

Наступний бурхливий відтинок з шиверами — за Криворівнею та селом Верхній Ясенів. Шивериста ділянка переходить у Верхньоясенівський поріг на плавному повороті русла.

Розташування

Верховина, річка Чорний Черемош

48.134341192669474, 24.734953343868256

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км