• Ріка Латориця
Ріка Латориця
Назва ріки, ймовірно, походить від праслов’янського дієслова «стрімко рухатись» — або від румунського прикметника «бурхливий». Примхливий норов Латориці добре відомий закарпатським рибалкам.
17 квіт. 2018 42015

Латориця бере початок з джерел у Східних Бещадах – Верховинському Вододільному хребті, що простягається на межах Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. У верхів’ях річка бурхлива, неспокійна – її русло здиблюється порогами. Але чим нижче над рівнем моря, тим течія стає спокійнішою – у низов’ях течія Латориці рівна і геть не загрозлива. До Сваляви ріка тече з півночі на південь – у Сваляві русло розділяється на 2 рукави, щоб обійняти острів Марта-Маргарита, що його ніжно полюбляють рибалки. Від Сваляви русло вивертає на південний схід, і дістається чарівного міста Мукачева. Біля закарпатської столиці ріка знов змінює напрямок – і котить свої хвилі на захід, до Словаччини.

Отже, 157 км річкового русла простягаються українським Закарпаттям, і ще 32 км належать Словаччині, де Латориця впадає у судохідну Бодрогу.

Річка Латориця, біля міста Мукачево
Річка Латориця, біля міста Мукачево, фото Василь Козарь

У долинах річка подекуди утворює щось подібне на каньйони. Хоча течія у низов’ях спокійна, Латориця здатна показати норов. На ній трапляються великі повені, подекуди навіть катастрофічні – повінь 1998 року знищила у Мукачівському районі більше сотні будинків.

Риболовля на Латориці

Латориця – справжній магніт для рибалок, це одна з найпопулярніших закарпатський річок для риболовлі. Секрет в тому, що у її водах ловляться майже всі види риб, які тільки можна знайти у межах України. Опинившись на Латориці, ви можете піймати на гачок щуку, коропа, карася, ляща, судака, налима, окуня, плотву і навіть форель. Гадаєте це все? Як пощастить, на ваш обідній стіл потрапить голавль, харіус, усач, підлящ, подуст, марена, йорж або рябець. І не забувайте про «короля вод» – дунайського лосося! Ця риба – справжній суперприз для затятого рибалки. На кордоні Свалявського та Воловецького районів Латорицю навіть зариблюють лососем кілька разів на рік. Риболовля на Латориці настільки популярна, що влітку 2015 року у Мукачеві влаштовували фестиваль риболовлі та рибної юшки – захід мав на меті об’єднати любителів порибалити.

Рибалка на Латориці
Рибалка на Латориці

Відчайдухи влаштовують сплави Латорицею навесні, коли вона повноводна, але, якщо ви жадаєте річкових сплавів та екстріму, ми б порадили сплавлятись Чорним Черемошем.

Розташування

Мукачево

48.44315668889336, 22.713813451867736

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км