• Озеро Івор
Озеро Івор

Озеро Івор (Драгобратське)

Драгобратське озеро Івор на висоті 1600 м н.р.м. — одне з декількох високогірних озер на Свидовецькому хребті біля гори Близниці. Сюди можна прогулятись вдень від ГК “Драбобрат” або зробити зупинку у поході Свидовем.
09 вер. 2021 25272

Подейкують, два брати закохались у одну дівчину. Норовлива гуцулка запросила принести їй рідкісну квітку з-під гори Близниці. Хто перший, мовляв, виконає забаганку, того й буду. Брати стрімголов мчали до вершини, бо кожен знав, де ту квітку можна знайти. Один побіг урвистим схилом — так швидше! Другий — безпечною хребтовою стежиною.

Та стрімкі карпатські схили безжальні — молодик зірвався у прірву, а брат його, намагаючись допомогти, і сам розбився.

Замовити трансфер на Драгобрат, поїздку в гори або на екскурсію

Гуцулці ж замість красеня-парубка дістались тільки сльози. Ридала, безутішна, так, що ціле озеро наплакала. А жандарми, що рушили на місце трагедії, від побаченого скам’яніли.

Тепер озерце під стрімким схилом зветься Івор, а стежина до нього веде повз скелясті виступи — Жандарми. Місцину ж через загибель двох братів з давнішніх часів кличуть “Драгобрат”.

Гора Жандарм
Гора Жандарм, фото Ярослав Тюрменко

На Івор можна зайти, відпочиваючи на Драгобраті, або ж обрати озеро місцем для ночівлі під час походу Свидовецьким хребтом. Однак зауважте: озеро знаходиться у так званому цирку Близниці*, тобто лежить у високогір’ї на відносно пласкій ділянці. За Івором одразу ж гори змивають вверх (перепад висоти становить майже 250 метрів). Якщо втрапити на вітряну погоду, Івор краще оминати: через такі ландшафтні особливості, місце біля озера нагадуватиме аеродинамічну трубу — сила вітру збільшуватиметься, а рівень комфорту від ночівлі — навпаки.

*цирком називають природну чашоподібну улоговину на схилах гір.

Озеро Івор
Озеро Івор, фото Роман Тимофійчук

Зауважте, що на такій висоті мова про розпалення вогнища для приготування їжі не йде: дрова, придатні для цього, лишаться далеко внизу. Ви ж опинитесь на переважно трав’янистій ділянці, максимум рослинності для якої — ялівець. Тож беріть туристичні газові балони та пальники. Інших варіантів, як не лишитись без вечері та теплого чаю біля Івору немає.

Вид на Драгобрат
Вид на Драгобрат, фото Олександр Науменко

Озеро глибиною до 1.5 метрів має прісну воду, придатну для пиття тільки після кип’ятіння. Місць для наметів довкола Івору — безліч! Розміститись тут можна кільком великим туристичним групам.

Увага! Спускаючись від Близниці до озера будьте обережні! Сипуче каміння та несприятливі погодні умови можуть стати причиною зриву та падіння до цирку Близниці зі значної висоти! Обережно обирайте темп для спуску та стежку — спускатись можна від вершини та з сідловини за Близницею.

Тутешні краєвиди нікого не лишать байдужим: прямо перед вами — гори Ґорґани (Хом’як, Синяк, Малий Ґорґан та ін.). Щоб побачити більше, підніміться трохи вище схилом — звідти панорама краща: на сході виднітиметься Чорногірський хребет і гора Петрос, на північному заході майорітиме ГК “Драгобрат” та наближені до нього села. Біля Івору красиво, особливо ввечері, коли сонце вифарбовує небо у багряні кольори, гори — в сині, а внизу запалюють жовті вогні хати та траси.

Маршрут на озеро Івор, Свидовецький хребет:


Розташування

Озеро Івор

48.2285894, 24.2348528

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км