• Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець
Найвищий водоспад на Закарпатті! Вода тут падає з висоти 36 метрів, утворюючи систему з п’яти мальовничих каскадів.
17 квіт. 2018 37990

До більшості водоспадів Карпат доведеться довгенько добиратись. Женецький Гук, скажімо, розташувався на межі Татарова й Микуличина вглибині гір. І хоча до нього веде добра асфальтована дорога, від траси треба йти більше 5 км. Кам’янецький водоспад теж ховається подалі від трас. До нього десь 7 км від міста Сколе втоптаною маркованою стежкою. А от у Труфанця, що на Закарпатті, інша проблема — хоч він і розташований одразу біля траси, і води його спеціальним каналом стікають попід дорогою, там нема де залишити машину! Єдине рішення — увімкнути “аварійки” на час перебування біля водограю.

Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець, фото Дмитро Балховітін

Потічок, який в низовині стає гучним водоспадом, витікати починає на висоті близько 1720 метрів над рівнем моря, з південно-східних схилів Свидовця. Перед тим як впасти в Чорну Тису, потік Труфанець долає близько 3 км горами, і ще 230 м тече під землею.

Відвідини водоспаду безкоштовні. Для зручності туристів тут облаштована дерев’яна альтанка у гуцульському стилі, якраз над Труфанцем. Водоспад оточений лісом, тому літньої днини тут знайдете комфортну прохолоду, і затінок, але не забудьте прихопити із собою куртку чи светра на плечі — приємна прохолода після 15 хвилин перебування в ліску може перетворитись на неприємний холодок.

Водоспад просто знайти поміж селами Ясіня та Кваси. Він розмістився біля самісінької траси — точно не проїдете повз!

А ще поза ресторанчиком, що зручно влаштувався біля дороги, є джерело мінеральної води, де кожен подорожній може без перепон напитися у спеку, або й собою водички прихопити!

Стежкою вверх від Труфанця можна знайти найсмачніші (і найцінніші!) карпатські гриби — білі. Тут, у вологому та тінистому лісі, їх може бути дуже багато! До речі, гуцули тільки їх “грибами” і називають: “Що, гриби збираєте?” означатиме чи збираєте ви саме білий гриб, і ніякий інший.

Розташування

Водоспад Труфанець

48.214, 24.30899999999997

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км