• Кам’янецький водоспад, фото Іван Кміть
Кам’янецький водоспад, фото Іван Кміть

Кам’янецький водоспад

Гучний потік Кам’янецького водоспаду чути здаля. З таким орієнтиром повз водоспад ви точно не пройдете!
18 квіт. 2018 49455

Висота падіння води сягає 6 метрів. Навесні та раннім літом, коли річка Кам’янка повноводна, водоспад стає найбільш видовищним. Проте приїжджати сюди можна у будь-яку пору року.

Водоспад на річці Кам’янці

Потужний та прекрасний, він розділений велетенською кам’яною брилою на два потоки. Довкола — долина з потрощеного каміння, обваленого рікою з гір. Уявіть лишень, яку міць має вода, що сходить тут зі снігами або із затяжними літніми дощами!..

Водоспад на річці Кам'янці
Водоспад на річці Кам'янці, фото Іван Кміть

Неподалік водоспаду є облаштовані місця для відпочинку, оглядові майданчики. Маршрут до Кам’янецького від с. Сколе маркований, а стежка добре втоптана — точно не переплутаєте, куди прямувати.

Кам’янецький водоспад знаходиться в межах Національного природного парку “Сколівські Бескиди”. Прохід до водоспаду платний.

Від Сколе йти не більше 7-10 км. Точна відстань залежить від початкової точки — від залізничної станції йти рівно 10 км. Підйоми нескладні, тому дійти до місця можна за 1.5-2 години тінистим лісом.

Долина річки Кам’янки мальовнича: плануючи прогулянку, враховуйте додатковий час для того, щоб роздивитись все довкола!

Два Кам’янецьких водоспади

На Західній Україні є два водоспади з однаковою назвою. Один Кам’янецький — знаходиться у Львівській області, за селом Сколе. А інший — у Закарпатській, в межах Національного парку “Синевир”.

Кам’янецький водоспад
Кам’янецький водоспад, фото Іван Кміть

Мертве озеро — Журавлине

Дорогою на водоспад можна піднятись до Мертвого озера, або як ще його називають, Журавлиного. Це унікальне озеро багате на сірководень, тому в ньому не половиш рибку: довкола болотиста місцевість, а посеред озерця плаває острівець зі сплетеного коріння, віття та моху. Місце трохи моторошне, але на свій лад прекрасне!

Мертве озеро Журавлине
Мертве озеро Журавлине, фото Іван Кміть

До речі, не проґавте джерело мінеральної води типу “Нафтуся”. Воно знаходиться напівдороги до водоспаду. Шукайте сопло, прилаштоване до кам’яної породи, з якого струмить водичка. Не дивуйтесь запаху чи смаку, “Нафтуся” славиться не тільки своїми лікувальними властивостями, але й легким запахом нафти (звідси й назва).

А ще варто піднятись на гору Ключ або просто походити хребтовою стежкою: тут чимало скельних виступів, прохідних печер і високих кам’янистих каньйонів.

Туристичні маршрути «Сколівських Бескидів»

Територією НПП «Сколівські Бескиди» прокладено кілька вело/піших маршрутів. Наприклад, велосипедом можна поїхати від села Коростів до гори Парашки (маршрут дивитись тут), або на Росохацькі полонини . Маршрути промарковані. Протяжність в середньому становить 15-20 км.

Веломаршрут від села Коростів до гори Парашки
Веломаршрут від села Коростів до гори Парашки

Якщо ви маєте кілька днів, зупинитись можна у Сколе, щоб в перший день відвідати Кам’янецький водоспад, Мертве озеро та піднятись на гору Ключ (929 м н.р.м.), а на другий день вирушити на Коростів і звідти зійти на гору Парашку (1268 м н.р.м.) або обрати будь-який інший з можливих маршрутів (перелік маршрутів дивитись тут).

На гору Парашку, окрім того, підійматись можна і з самого Сколе. Більше про місто та туристичні маршрути з нього можна дізнатись тут.

Розташування

Львівська область, Сколівський район, Водоспад Камянка

49.0333734, 23.563721200000032

Переглянь також

Обирай схожі об’єкти або ж ті які знаходяться неподалік радіус досяжності 15 км